Lider Kripto Para Şirketinden Kötü Haber!

Çin merkezli Bitcoin madencilik devi Bitmain’in son iki ay içinde çalışanlarının yarısını işten çıkarttı ve Tel Aviv ofisini kapattı. İşten çıkartma ve ofislerini kapatmaya devam eden Bitmain son olarak Amsterdam ofisini de kapatacağını açıklamasının peşinden uzmanlar Bitcoin madencilerinin sonuna gelindiği yorumunda bulunmuş oldu.

Çin’in en büyük Bitcoin madenciliği şirketlerinden birisi olan Bitmain’in son iki ayda küçülmeye gitmesi ve çalışanlarının büyük bir kısmını işten çıkartması kripto para piyasalarını tedirgin ediyor. Elinde sektörde ciddi tesir yaratabilecek Bitcoin bulunan Bitmain’in işten çıkartma ve küçülme kararının peşinden Eth Founder’ın kurucusu Eric Conner mühim açıklamalarda bulunmuş oldu.

Conner açıklamasında Bitcoin madencilerinin durumunun Bitcoin’i ve kripto para sektörünü etkilemeyeceğini söylemiş oldu. Ethereum piyasası ile ilgili başarıya ulaşmış tahminleriyle adından söz ettiren Conner’ın madenciler hakkında bu açıklaması madencileri üzdü. Conner ek olarak madencilerin yönetimsel kararlarda bile söz hakkının olmaması icap ettiğini söylemiş oldu. 

Honestly, I wish we'd stop worrying about miners so much. They provide a service to what Ethereum users decide they want to run. I don't think they should have a say in governance decisions.

In 2 years we won't need them. Let's quit wasting so much time worrying about them.
— Eric Conner (@econoar) 13 Ocak 2019

Bitcoin Madenciliğinin Sonu Geliyor!

Twitter hesabı üstünden izahat meydana getiren Conner, açıklamasında 2 senelik bir süre içinde artık madencilere gereksinim kalmayacağını ve artık kimsenin madencileri düşünerek süre harcamaması icap ettiğini açıkladı. Conner’ın madenciler hakkında bu düşüncelerinin doğru çıkıp çıkmayacağını ileriki zamanlarda göreceğiz. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir