Litecoin 24 Saat İçerisinde Yüzde 3.36 Değer Kaybetti

Kurucusu ve yöneticisi olduğu Litecoin’lerini satması ile aniden toplumsal medyanın gündemine oturan Charlie Lee, yatırımlarının tamamına yakın bir kısmını elden çıkardıktan sonrasında birçok yatırımcının da Litecoin’e itimatı kalmamıştı. Bu haklı durum sonrasında Charlie Lee gene izahat yapmamış ve uzun bir süre sonrasında ”daha rahat hareket etmek” istediği için yatırımlarını elden çıkarmak zorunda kaldığını, oldukca fakat oldukca küçük bir oranda kendisinin elinde Litecoin yatırımı kaldığını doğrulayarak vakası açıklamıştı.

Yatırım hayata geçirmeye devam edecek bulunduğunun sinyallerini vermesine karşın aradan geçen averaj 1 aylık süre sonrasında Litecoin fiyatında düşüşler yaşanmaya devam etti. Aslına bakarsan tüm kripto paralar için fena olan piyasada Litecoin’in bu fena etkenlerden fazlası ile etkilendiği ve sonucunda bugün itibari ile 24 saat içinde %3.36 oranında kıymet kaybı yaşamış olduğu gözlemlendi. %3.36 oranında kıymet kaybı yaşanması sonucunda yatırımların daha çok satılması ile gerileme yaşayan LTC’nin daha çok düşmesi planlanıyor.

Piyasa Hacmi 5.4 Milyar Dolar Seviyesine Geriledi

Litecoin piyasa hacminde ise ciddi oranda gerilemeler olduğu gözlemlendi. Piyasa hacminde 5.4 milyar dolar seviyesine kadar gerileme yaşanırken, bu oranın daha çok artabilecek olduğuna dair yorumlar yapılmış oldu. Bazı LTC yatırımcıları ise Lee’nin açıklamaları sonrasında itimat ortamının ortadan kalktığını ve onun yerine ”güvensizlik” ortamının yayıldığını deklare etti. Beklentilerin ise gelecek yıllarda Litecoin fiyatının artışa geçmesi yönünde olduğu paylaşıldı.

  •  Charlie Lee, Litecoin’in kurucusu konumunda olan bir isim ve sık sık medyada kendisine yer gören adlardan birisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir