Litecoin 98 Dolar Sınırında

Litecoin tutarları, Ethereum ve Bitcoin’e oranla daha geriden gelmesi dolayısı ile bir süredir yatırımcılarını memnun edemiyor. Bitcoin ve Ethereum fiyatı artarken peşinde kalan Litecoin ise geriden gelmiş olarak rakiplerinin peşinde kalıyor. Charlie Lee’nin açıklamaları dolayısı ile bir süre ilkin yüksek seviyelerden düşüş yaşamaya süregelen LTC, yeniden ne vakit yükselir yada yükselecek? Sorusunun yanıtını arayan yatırımcılar fiyatın düşmesi ile zarar etmek istemediklerini fakat mecburen zarar etmek durumunda kalmaktalar.

30 gün ilkin 135 dolar seviyesinde olmasına karşın 30 gün sonunda 98 dolar sınırına kadar iniş yaşayan Litecoin, yatırımcılarının %40 oranında zarar etmesine niçin oldu. Bu zararın geçtiğimiz yıllarda yatırım meydana getiren yatırımcı kişiler için pek tesiri bulunmazken, yeni yatırımcıları ise derinden etkiledi.

Litecoin vs Bitcoin

Bitcoin ile Litecoin fiyatını karşılaştırdığınız vakit son 30 gün verilerine bakarak hareket edilecek olursa burada yatırımın Bitcoin’den yana kullanılması daha sıhhatli ve daha çok gelecek verecek bir yatırım olur.

  • Bitcoin yatırımı meydana getiren yatırımcı bu 30 günde %20 oranında kazanç sahibi oldu. Minimum %15 oranında kar eden Bitcoin yatırımcısına oranla 30 gün içinde Litecoin yatırımı meydana getiren yatırımcı kullanıcılar %20-40 oranında zarar elde ederek gerileme yaşadı.
  • BTC yatırımcıları bu hafta daha çok kazanacak iken, Litecoin yatırımcıları bu hafta ne kadar yükseliş olursa olsun eski kar oranlarını derhal aniden yakalayamayacak olup Bitcoin sahibi kişiler ise kısa sürede eski kar oranlarını görebilecektir.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir