Litecoin Durdurulamıyor!

Kripto paralarda “ilk altcoin” olarak yer edinen Litecoin, son 24 saatlik artışta çok önemli bir görüntü sergiledi. Litecoin, büyük kripto paraları geride bırakarak büyük düşüş gösteren piyasaya damga vurdu. Hard fork haberleriyle birlikte LitePay Litecoin fiyatına direkt tesir etti. Litecoin’in bu haberlere karşı %30 kıymet kazanması oldukca kısa sürelik bir dilimde gerçekleşti.

LitePay Geliyor, Litecoin Uçuyor!

Bitcoin’in ödeme aracı olmasının kolaylaşması için BitPay adı altında hizmetin kullandığı biliniyor. Bu ve bunun benzer biçimde olan hizmeti edinmek isteyen Litecoin, LitePay adı altında 12 Şubat Pazartesi bir duyuru gerçekleştirmiş oldu. Bu duyuruda 26 Şubat’ın peşinden hizmet vermeye başlamış olacağı söylenen LitePay’ın ayrıntıları açıklandı.

LitePay adı altında gerçekleştirilecek hizmetin öne sürülen nedeni olarak; BitPay’in Litecoin kabul etmemesinin peşinden LitePay’ın kullanımı gündeme getirilerek bu şekilde bir istisnalı durum gerçekleştirildiği söyleniyor. Ayriyeten Litecoin ağında bulunan bir grup geliştiricinin Litecoin Cash adı altında bir hard fork yapılacağını duyurmasıyla, yatırımcıların iştahı kabardı. Litecoin’de bulunan artış sebebi olarak hard fork gözükse de durumun tam olarak bir tek hard forka bağlanamayacağı aşikar olarak göze çarpıyor. Litecoin Cash projesinde her Litecoin’e 10 token verileceği söyleniyor.

Litecoin Cash için Litecoin kurucusu Charlie Lee direkt projeye hitap etti ve “aldatmaca” olarak nitelendirdi.

Son 24 saatte Bitcoin 10 bin dolar sınırını aşarken, Ethereum 950 dolara terfi etti. Litecoin’in yükselişiyle birlikte piyasalara hareketlilik geldi. Bu durum karşısında tekrardan yeşillenen piyasa itimat aşılamaya devam ediyor. Kripto paraların akıbeti hepimiz tarafınca merak ediliyor.

[fat_coincap id=”5″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir