Litecoin fiyatları LitePay ile uçuşa geçti

Haftanın ilk gününe iyi bir başlangıç icra eden Litecoin, CoinMarketCap verilerine bakılırsa yüzde 10 oranında değerlenmiş bulunuyor.

24 saat ilkin yalnızca 200 $ üstünden işlem gören Litecoin’in fiyatı kısa sürede 234 dolara çıkmayı başardı. 21 Şubat’ta 252 dolara çıkarak zirveyi kontrol eden Litecoin sonraki günlerde yüzde 20 kıymet yitirilmesine uğrayarak şuanki seviyesine gerilemişti. Sadece yeni tanıtılan LitePay teknolojisi, Litecoin’in tekrardan yükselmesini sağlamış oldu.

BitPay’e alternatif olarak pazara giriyor

Bugüne dek Bitcoin’e yöneltilen en büyük eleştirilerden biri, günlük hayatta kullanılamayacak kadar fahiş ve oynak bir fiyat politikasına haiz olduğu yönündeydi. E-ticaret siteleri ve perakende mağazalarının Bitcoin ile ödeme alabilmesini elde eden BitPay platformuna meydana getirilen “Litecoin ile ödeme altyapısını getirin” talebi bir türlü karşılık bulmayınca Litecoin Vakfı harekete geçti ve LitePay teknolojisini geliştirdi.

Bu yeni sistem de Litecoin’in yaygınlığını pekiştireceği için kripto para biriminin hızla kıymet kazanmasını sağlamış oldu.

LitePay ile oyunun kurallarını değişebilir!

Lombardi Financial şirketinde araştırmacı analist olarak çalışan Palwasha Saaim, LitePay’ın oyunun kurallarını değiştirebileceği öngörüsünde bulunmuş oldu. Bu öngörüsünde {hiç de} haksız sayılmaz, bundan dolayı LitePay kartları yardımıyla Litecoin cüzdanı olan hepimiz kripto para birimini dolara çevirip bozdurabilecek. Visa ödeme altyapısını kullanan tüm pos cihazlarından LitePay kartlarıyla alışveriş yapılabilecek ve hatta bu kartlarla ATM’ler de kullanılabilecek.

Eğer LitePay umut edilmiş olduğu şeklinde başarıya ulaşmış olursa, pazar hacmi bakımından dünyanın en büyük altıncı kripto para birimi olan Litecoin’in fiyatı daha da yükselebilir.

[fat_coincap id=”5″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir