Lüksemburg vatandaşları Bitcoin’e çok fazla ilgi gösteriyor

Lüksemburg vatandaşları hakkında bugün bir şirket tarafınca meydana getirilen araştırmanın sonuçlarına gore ülkede bulunan vatandaşların %8 şeklinde bir oranı kripto paraya sahipler. Bitcoin yatırımlarının ülkede en üst seviyede olduğu ifade edilirken, Lüksemburg vatandaşlarının gelir düzeylerinin yüksek olması ve önemsiz miktarlarda paralarını değerlendirmek için kripto paralara yatırmayı tercih ettikleri ifade edildi.

Vatandaşların kripto paralara ilgisinin fazla bulunduğunu açıklayan TNS adlı araştırma şirketi, kripto para yatırımlarının öncelikli olarak gençler ve daha sonrasında orta yaşlılar tarafınca yapıldığını savundu. Tüm ülkenin neredeyse %10’u şeklinde bir kesiminin kripto para sahibi olması ise ülkede kripto paraya dayalı ödemelerin web üstünde daha süratli geliştiği ortaya konuldu.

Adamların Bilgisi Fazlaca Daha İyi

TNS, adam kullananların kripto paralar ile ilgili bilgisinin oldukça daha iyi bulunduğunu, %27 oranında adam kullananların kripto paralar hakkında ”iyi” bilgiye haiz olduklarını söylediğini deklare etti. Şirket araştırmanın sonucuna gore ülkede bayanların erkeklere oranla kripto paralara daha azca ilgi gösterdiğini ortaya koyarken, ankete averaj olarak Şubat 2018 içinde 530+ şahıs katılmış olduğu açıklandı.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir