Madencilik Çiftliğinde Yangın: 10 Milyon Dolarlık Ekipman Yandı BTC Hash Rate’i Düşüşe Geçti

Erken dönem Bitcoin madencilerinden Marshall Long, 30 Ekim’de kripto para madencilik şirketi Innosilicon’ın veri merkezinde Pazartesi günü yangın çıktığını ve 10 milyon doları aşkın kıymet haiz madencilik ekipmanının alevlere teslim bulunduğunu duyurdu.

Yangına ilişkin detaylar hemen hemen kamuoyuyla paylaşılmadı sadece yangına karşın kripto para madencilik ekipmanlarının çalışmaya devam ettiğini gösteren bir video basına yansıdı.

Primitive Ventures’ın kurucu ortağı Dovey Wan da yangının bilançosunun 10 milyon doları aştığını doğruladı. Haberizin hazırlandığı an itibariyle Innosilicon ise yangına ilişkin herhangi bir izahat yapmış değil.

Hash Rate Tekrardan Düşüşe Geçti

Toplumsal medyada bilhassa de Twitter’daki kripto para yorumcuları Bitcoin ağındaki hash rate düşüşünün yangın kaynaklı olarak düşüşe geçtiğini iddia ediyor. Bitcoin ağının hash rate kıymeti haberimizin hazırlandığı an itibariyle 86 kentilyon hash’ten 82 kentilyon hash’a gerilemiş durumda.

İlginizi Çekebilir

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir