Mafya Babaları Bitcoin Üzerinden Kara Para Aklıyor Olabilir

Birçok negatif videonun yayınlandığı Brezilya’ya özgü web siteleri mevcut ve bu siteler üstünde mafya babalarının insanlara uyguladığı baskı, işkence ve sertlik görüntüleri yayınlanıyor. Yalnız Brezilya değil neredeyse tüm gelişmemiş ve gelişmeye devam eden AB üyesi ülkelerde dahi mafya babalarının olduğu malum bir gerçek olarak insanlığın karşısına çıkıyor. Peki, Bitcoin bu kişilerin işine yaramıyor mu? Normal olarak yarıyor.

Pek fazla ifade edilmiyor ve gündeme gelmiyor olmasına karşın mafya babalarının Bitcoin üstünden kara para aklama ve para aklama, hırsızlık, sertlik ve benzeri mevzuları çözebildikleri oldukça açık bir halde görülebiliyor.

Garantide Hissediyorlar

Güvenilir olması, gizli saklı ve hiçbir şekilde el konulamıyor olması dolayısı ile Türkiye’deki mafya babalarının Bitcoin kullanıp kullanmadığı bilinmezken Rusya ve benzeri ülkelerde yaşayan mafya babalarının da Bitcoin kullandığı düşünülüyor. Bununla ilgili olarak Rus forumlarında ara sıra dile getirilen mevzular içinde Rus hükümetinin mafya mevzusunda tedbir almaması da sık sık eleştiri mevzusu oluyor.

  • Mafya babalarının son dönemde Mehmet Aydın’ın dahi peşine düşmüş olduğu gerçeği göz önüne alındığında ne kadar acımasız olabildikleri ve para mevzusunda yapamayacak oldukları iş olmadığını gösteriyor.
  • Türkiye’de sayılı mafya olmasına karşın Rusya ve benzeri Brezilya’da mafya sayısında ciddi oranda artışlar yaşanmış ve hatta bölgesel olarak bu ülkelerde güvenlik güçleri dahi mafya üyesi kişilere hizmet edecek şekilde çalışmasına izin verildiği günümüzün gerçeklerinden yalnız bir tanesi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir