Malta, “Blockchain Adası” Olma Yolunda!

Malta Parlamentosu 26 Haziran’da, kripto ve blockchain ve bitcoin teknolojisi ile bağlantılı üç yasaya onay verdi. CCN’nin haberine nazaran meydana getirilen açıklamada, bu tasarının amacı:
Blockchain teknoloji çözümlerinin geliştirilmesinde Malta’yı önde gelen ülkeler arasına getirmek ve bu sektördeki şirketlerin kurulmasını teşvik etmek olduğu açıklandı.

Parlamentonun Dijital İnovasyon Sekreteri Silvio Schembri, Twitter’daki profilinde onayın oybirliği ile yapıldığını ve bu sürece öncülük etmekten onur duyduğunu altını çizdi. Schembri, “BlockchainIsland”  Hashtag’i ile tweet’i tamamladı ve ülkenin “blockchain adası” olma isteğini gösterdi.

Blockchain, netin yaratılmasından bu yana en oldukca ümit vaat eden teknolojiler arasındadır ve IBM, Microsoft ve Google şeklinde teknoloji devleri ile finansal kurumlar ve ek olarak hükümetlerin emek harcama ve geliştirilmesinin mevzusudur.

Genç Yönetici, Süreci Yönlendirmekten Memnun
CCN’ye konuşan genç yönetici, bu yeni faturaların kripto ve blockchain sektörünün gelişmesine izin vereceği mevzusunda iyimser konuştu.

Ek olarak,WH Advocates’in bir ortağı olan Dr. Joseph F. Borg, bu mühim gelişmeler hakkında BitMalta’nın avukatlarının reklam kurucusuyla konuştu:

“Bugün, bugün Blockchain, kripto para meraklıları, profesyoneller ve Malta’daki girişimciler için zamanı bigün. Malta’yı blockchain işletmeleri için tercih edilebilir ülke haline getirmenin ilk adımıdır. Parlamentonun üç yasayı da oybirliğiyle kabul etmesi, sektörün istikrarı ve Malta’nın Blockchain ve kripto para şirketlerinin merkezi haline gelmesi için oldukca önemlidir. “

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir