Malta’nın Kara Para Aklama Karşıtı Önlemleri Sonrası Bittrex Lihtenştayn’a Taşınıyor

Önder kripto para borsalarından Bittrex, Malta’daki ofisini geçen hafta kapattığını ve Lihtenştayn’da yeni bir merkez kurduğunu duyurdu. Piyasa araştırmacılarına nazaran Bittrex’in operasyonlarını Lihtenştayn’a taşıması Malta hükümetinin kripto para işletmeleri için kara para aklama politikasını sıkılaştırmayı planladığını açıklamasının arkasından geldi.

Rastlantı yada değil, Bittrex’in operasyonlarını Lihtenştayn’a taşımasından bir ay ilkin Malta Finansal Hizmetler Ajansı (MFSA)  borsaları ve öteki kripto para girişimlerini yakından ilgilendiren kara para aklama karşıtı düzenlemelerini güncelleme planlarını açıklamıştı.

Malta’dan tamamen ayrıldıktan sonrasında Bittrex International kullanıcılarına hizmet vermeyi durduracak ve borsa faaliyetlerine Bittrex Global adı altında yeni bir platformla devam edecek.

Kara para aklama karşıtı düzenlemelerdeki güncelleme, Malta’nın 2019-2021 yıllarını kapsayan stratejik bir planın bir parçası. Bu zamanda MFSA, tüm sektörlerdeki düzenleyici yaklaşımını iyileştirmeyi ve güncelleştirmeyi planlıyor.

En oldukça okunanlar:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir