Mark Carney: Kripto paraların kötü işlemlerde kullanılmasını engelleyeceğiz

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney, tüm dünyayı tesiri altına alan kripto para çılgınlığı ile ilgili olarak konuştu. Açıklamalarında kripto paraların bundan sonrasında daha etken kullanılabileceğini düşündüklerine değinen Carney, bunu göz önüne alarak kripto paraların yasa dışı işlemlerde kullanılmasını engellemek zorunda olduklarını belirtti.

Carney, kripto paraların şuan ki hali ile geleceğin para birimi olmasının imkansıza yakın bulunduğunu, sadece dalgalanma ve öteki gelişim süreci göz önüne alınarak bu tarz şeyleri gözardı edemeyecek olduklarını açıkladı. Bitcoin başta olmak suretiyle kripto paraların durağan(durgun) olmadığına değinen Carney, bunun gelecekte değişip değişmeyeceğini tahmin edemediklerini deklare etti.

Kabahat Teşkil Eden İşlemlerde Engelleyecekler

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney, kabahat teşkil eden işlemlerde kripto paraların engellenmesine yönelik yeni sistemler geliştirmek zorunda olduklarını deklare etti. Bu tür işlemlerin iyi mi engellenecek olduğu mevzusunda ise informasyon vermedi. İngiltere’nin yeni dönemde Avrupa’da kripto paralar ile en fazla ilgilenen ülkelerin başlangıcında geldiği gerçeği gündemini korurken, Almanya ve Fransa ile bu tür kabahat teşkil eden işlemlerin ortak olarak engelleneceği bir sistem kurulabilecek olduğu düşünülüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir