Mark Zuckerberg’ten Açıklama: Facebook Libra Association’dan Ayrılıyor Mu?

Geride bıraktığımız Haziran ayında duyurulmasının peşinden küresel düzenleyicilerin radarına takılan Libra’dan yeni bir haber var. Libra için geride bıraktığımız günlerde ABD Kongresi’nin karşısına çıkan Feysbuk’un kurucusu Mark Zuckerberg, Libra’nın ABD kanunlarıyla uyumlu olması sağlanamazsa Feysbuk’un liderlik etmiş olduğu kripto para projesinden çekileceğini deklare etti.

ABD Kongresi’nde İfade Verdi

Libra’nın ABD dolarını tehlike arzettiği nedeni öne sürülerek ABD Kongresi’ne ifade vermeye çağrı edilen Mark Zuckerberg, Libra’nın ABD dolarına 1:1 oranında destekli bulunduğunu hatırlattı. Mark Zuckerberg’ün açıklamalarından bir kesit şu şekilde:

“Söylenenlerin aksine Libra, ABD’yi finansal hakimiyetini daha da genişletebilir. Elimizi taşın altına koymadan bekleyerek liderliğimizi sürdüreceğimizi düşünemeyiz.”

ABD kanunlarıyla uyuşmaması halinde Feysbuk’un Libra Association’dan çekilebileceğini de ifade eden Mark Zuckerberg, Libra projesinin arkasındaki motivasyonun küresel bir ödemeler ağı geliştirmek bulunduğunu aktardı.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegramkanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir