Martin Lewis: Sahte Bitcoin Reklamlarından Dolayı Dava Edeceğim

İngiliz finans patronu Martin Lewis, Facebookn üstünde gösterilen kripto para reklamlarının düzmece kripto para reklamları olmasından dolayı şirketi dava edecek bulunduğunu deklare etti. Bir süreden beridir aslına bakarsan İngiliz seçimleri ve ABD seçimlerine müdahalesi ile gündeme gelen Feysbuk’un şimdilerde de düzmece kripto para reklamları dolayısı ile dava edilecek olmasının firmanın statüsünü ve yasal durumunu oldukça daha çok zora sokacak olduğu tahmin ediliyor.

İngiliz finans patronu Martin Lewis, ”Feysbuk’a onlarca kere söyledim. Ben herhangi bir reklam çalışmasında yer almıyorum. Benim ismim ya da resmimi kullanan hiçbir reklama bu yönde bir izin vermiyorum. Buna dikkat etmeleri ve bu şekilde reklamları yayınlamalaları için kendiler ile de konuştum. En azından bana doğruluğunu bana sorsunlar istedim sadece bunu da yapmadılar. Bunu yapmaları gerekirdi şu sebeple ben finans diyince insanların aklına ilk gelen adlardan biriyim.” ifadelerine ek ”Kimi zaman bana rapor verdiklerinde dahi reklamın gösterimden kalkması bir ila iki hafta arası bir süreyi buluyordu. Ondan sonra bir halde bu reklamcıların reklamlarını engelliyorlardı sadece bir süre geçince tüm döngü tekrardan başa sarıyordu.” dedi.

Feysbuk Ne Meydana getirecek?

Feysbuk’un bundan sonraki süreçte ne meydana getirecek olduğu ise şu aşamada pek fazla bilinmeyen bir durum. Zira davalar ardı ardına gelirken firmanın ise kuvvetli avukatlar ile çalıştığını izah edelim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir