Mastercard İrlanda’da Blockchain Uzmanları Arıyor

Dünyanın en büyük 2 ödeme kuruluşundan birisi konumunda olan ve bankaların aslolan ortağı konumunda bulunan Mastercard, son dönemde kripto para dünyası ile yakından ilgileniyor. Dünyada ekonominin temelini oluşturan altyapıyı elde eden Mastercard ve VISA, bu mevzuda en mühim adımları atabilecek olan 2 müessese olarak gösteriliyor.

Gerek Bitcoin ile ödeme sistemlerinin altyapı hazırlıkları, gerek ödeme güvenliği ve öteki işlemler için Mastercard tarafınca atılan her adım büyük ehemmiyet taşıyor. Kuruluşun açıklamasına bakılırsa İrlanda’da 175 yeni blockchain geliştirme uzmanı kişilerin işe arandığı ve 175 kişinin işe alınarak bu alanda daha çok geliştirmelere imza atılacak olduğu açıklandı.

İrlanda İyi Seçim

İrlanda her alanda birçok iyi politikalara haiz durumda ve Mastercard tarafınca seçilmesinin bir öteki sebebi kripto paralar ile ilgili olarak ülkede fazlası ile vatandaşların bilgili olması gösterilebilir. 175 uzmanın şimdiden Mastercard tarafınca oluşturulan iş ilanına başvurabilecek olduğu belirtilirken, yabancı dil bilme şartı, 18 yaşını doldurmuş olan, üniversiteden mezun olmak (tam kati değil) benzeri şartlar bulunuyor. Ödenecek maaşın ise yüksek olduğu söylenebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir