Meltem Demirors’e Göre Ödül Yarılanması Bitcoin’de Yükselişi Tetiklemeyebilir: İşte Nedeni

Kripto para topluluğu 2017’nin tümüne yayılan efsanevi boğa sezonunun arkasından 2020’nin Mayıs ayında gerçekleşecek blok ödülü yarılanmasını merakla bekliyor. Öyleki ki birçok yatırımcı, blok ödülü yarılanmasının Bitcoin’de yükselişi tetikleyeceğinden ve BTC’de yeni zirvelerin bu yüzden görüleceğinden güvenilir.

Kripto para topluluğunun önde gelen isimlerinden CoinShrares CTO’su Meltem Demirors, 2020 yılının Mayıs ayında gerçekleşecek blok ödülü yarılanmasının Bitcoin’de bir yükseliş dalgasını tetikleyemeyebileceğini iddia etti.

Genel kanı tam tersi yöndeyken Meltem Demirors’ün bu şekilde bir fikir içinde olmasının sebebi kripto para sektöründeki vadeli işlem piyasalarının artışa geçmiş olması.

Meltem Demirors’e bakılırsa bu yüzden kripto paralar her geçen gün makro piyasalarla daha bağlantılı hale geliyor ve böylelikle spot piyasalarla beraber vadeli işlem platformlarında da spekülasyonların tesiri hissediliyor.

Bitcoin’de BitMEX ve CME şeklinde vadeli işlem platformlarının spekülatif işlemlerle yönlendirildiğini kaydeden Demirors, vadeli işlem piyasalarının büyümesi arttıkça Bitcoin fiyatının da arz talep dengesinden giderek ayrılacağını ve makro piyasalarla daha oldukça ilişkili hale geleceğini kaydetti. Demirors işte bu nedenlerden dolayı Bitcoin fiyatının önümüzdeki blok ödülü yarılanması sonrası tetiklenemeyeceğini düşünüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir