Michael Ongun Göktürk’ün CEO’su Olduğu Kanada Merkezli Borsa Kullanıcılara Ait 16 Milyon Doları Zimmetine Geçirdi

The Next Web’de yer edinen habere bakılırsa, bu ayın başlarında, kullanıcılarına ilişkin 16 milyon doları zimmetine geçiren Kanada merkezli kripto para borsası kapatıldı.

British Columbia Securities Commission (BSCS), müşterilerinin itibari ve kripto fonlarına erişemediğini bildiren birçok şikayeti inceledikten sonrasında Einstein Exchange’i kapattı.

Borsada Bir tek 45 Bin Dolar Kaldı

Borsanın zimmetine geçirdiği fonları kullanıcılara geri vermek suretiyle Grant Thornton Limited atandı. BCDC raporunda yer edinen bilgilere bakılırsa bu fonlar başta Bitcoin olmak suretiyle kripto paraları da içeriyor. Sadece British Columbia Securities Commission (BSCS) dün yayımladığı raporda Grant Thorton’un yapmış olduğu incelemeler sonucunda borsanın 15 bin dolarlık kripto paraya ve 30 bin dolarlık itibari paraya haiz bulunduğunu bildirdi.

CEO’su Türk

Einstein Exchange adlı para borsası , Aralık 2017’de Bitcoin’in meşhur boğa koşusu esnasında Michael Ongun Göktürk tarafınca kurulmuştu. Bu senenin mayıs ayında, BCSC alan kişi şikayetleriyle ilgili soruşturma başlattı.

Hakkında İddialara Yanıt Vermedi

Grant Thornton ek olarak, Göktürk’ün mevduat yatırmış olabileceği Kanada’daki ve ABD’deki çeşitli bankalara ve  yatırım yapmış olduğu hususi şirketlerdeki hisselere el koyulduğunu bildirdi. Göktürk, basın saati itibariyle ile alakalı iddialara ilişkin herhangi bir yanıt vermedi.

 

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir