Morgan Stanley’den Yeni Araştırma

Morgan Stanley bankası tarafınca meydana getirilen araştırmalar kripto para dünyasında ilgi çekti. Morgan Stanley bankasının araştırmasına gore kripto para sahibi ülkeler konumunda Türkiye üst sıralarda kendisine yer bulurken, bazı ülkeler ise kendisine en alt sıralarda dahi hemen hemen yer bulabilmiş değil.

ABD’nin ve Asya ülkelerinin en üst sırada geldiği listeye gore Türkiye’nin sırası da oldukça iyi durumda. Buda Türkiye’nin kripto paralara daha çok ilgi gösterdiğini ve kripto paralar ile ilgili olarak ilginin öteki birçok ülkeye oranla oldukca daha çok ilgi gösterdiği açıklandı.

En Oldukca Borsaya Haiz Olan Ülkeler Hangileri?

Morgan Stanley tarafınca meydana getirilen açıklamaya gore sırasız hali ile en oldukca kripto para borsasına haiz olan ülkeler İngiltere, Hong Kong, ABD, Singapur ve Türkiye olarak belirlenmiş durumda. En fazla kripto para borsasının ABD’de olduğu tahmin edilirken, bankaya gore kripto para borsalarının gelecek yıllarda daha da fazla artış göstermesi umut ediliyor. Zira Türkiye’nin bu alanda öncü ülkelerden birisi olma yolunda ilerlemesi de ülkemiz adına büyük yarar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir