NANO Fiyatı 24 Saatte Fırladı!

Kripto para pazarının geride bıraktığımız hafta içinde oldukça sert ve bir düşüş yaşamasının peşinden toparlanma emareleri gözükmeye başladı. Borsalar cumartesi gününe hem al-satçı, hem de uzun vadeli yatırımcılar için oldukça iyi bir başlangıç yapmış oldu. Neredeyse tüm kripto para birimleri artışa geçerek kıymet kazanmıştır, sadece bazı para birimleri çift hanelere varan fiyat artışını yakalamayı başardı.

Bu para birimleri içinde yer edinen NANO, yüzde 25.30’luk sıkı bir gelişme rakamına ulaşmış durumda. Fiyatı ise 11.80 $’a terfi etti. Toplam pazar hacmi bakımından en büyük 25 kripto para birimi içinde yer edinen Nano, önceleri RaiBlock olarak da biliniyordu. Para biriminin adı sonradan RaiBlocks’tan NANO’ya çevrildi.

Hatırlanacağı suretiyle 8 Mart zamanı tüm kripto para birimleri için oldukça sıkıntılı geçmişti. Genel olarak fiyatların ağır bir halde düşmesi sonucu NANO bu duruma direnç göstermeyi başarmış ve minimum zararla günü kapatmıştı. 

Üç haftada 8 dolar sınırına ulaştı

Malum, Bitcoin fiyatında yaşanmış olan artış ve azalmalar bir çok süre öteki kripto para birimlerini de etkiliyor. Buna karşın NANO, yalnızca üç hafta içinde ilk kez 8.00 $ bandına ulaşabildi.

Litecoin’in kurucusu destek verdi

Bu fiyat artışında Litecoin’in kurucusu Charlie Lee‘nin de oranı kesinlikle var. NANO’nun arkasında yatan fikri fazlaca sevdiğini ve benimsediğini belirten Lee, Twitter’dan yapmış olduğu paylaşımda bir miktar NANO yatırımı bulunduğunu da kamuoyuyla paylaşmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir