Norveç, kripto para kararlarının götürüsü neler olacak?

Norveç’in kripto paralar mevzusunda bir takım almış olduğu kararlar mevcut. 2019 senesinde uygulamaya koyulacak olan bu kararlar yasaklama değil sadece birçok değişik düzenleme ve yasal karar içeriyor olmasından dolayı ülkede dikkat çekici öneme haiz ve kripto para borsaları için oldukça büyük ehemmiyet taşıyor. Kripto para borsalarının bir süredir devam eden yasal düzenlemeler karşısında neler meydana getirecek oldukları ve iyi mi adımlar atacak olduklarının yanısıra, ülkede yasal olarak işleyecek olan sistemin neler getirecek olduğu merak mevzusu.

Alacak oldukları önlemlerin bir tek bir kısmı

Norveç’in almış olduğu kripto para borsalarına yönelik önlemlerin son aşama fazla olduğu ve bu mevzuda alınmış olan ve gelecekte alınabilecek olduğu kabul edilen önlemlerin ülke adına etkili olması planlandı. Ülkede, yasal olarak alınan önlemler 2019 başlangıcında uygulamaya geçecek olmasına karşın, oldukça güvenilir kalmak ve kripto para borsaları aracılığı ile düzmece para aklama konularının önüne geçilmesi hedefleniyor.

Norveç bu mevzuda ciddi adımlar atmaya niyetli iken, yanıbaşında olan ülkelerle de kendisini devamlı olarak güçlendirecek ve daha çok yasal önlemleri sürdürecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir