Ocak Ayında Bitcoin’den Daha İyi Performans Gösteren 5 Kirpto Para Birimi

Kripto para sektörü için 2019 yılı fena bir halde başlamış olsa da 2019’un ilk ayında Bitcoin’den daha iyi performans kaydetmiş 5 kripto para birimini sizler için listeledik.

AUGUR (REP)

Bitcoin’in aksine yatırımcısının yüzünü güldüren AUGUR, hem de Nick Tomaino tarafınca oluşturulan 1Confirmation adlı girişim fonundan da mühim yatırım aldı.

Meydana gelen lansmanın peşinden yalnız 7 günün içinde REP, %100 artış kaydetti. Bu süreç içinde REP 8.226’dan 20.644’e kadar terfi etti. Ocak ayına fazlaca iyi bir başlangıç icra eden REP, Ocak ayının ikinci yarısında ise düşüşe geçti. REP’in bu düşüşüyle beraber aylık bazdaki artışı yüzde 51.50’ye kadar geriledi.

CHAINLINK (LINK)

2019 yılına iyi bir başlangıç yaparak Bitcoin’den daha iyi performans gösteren ChainLink, Kasım 2018’de çöküşlerden kurtuldu ve yükselişe geçti.

Kuvvetli iş modelleriyle dikkat çeken ChainLink, mahalli tokeni LINK’in piyasadaki satışlara karşın arkasındaki güç olmaya devam ediyor.

HOLOCHAIN (Hot)

ABD merkezli bağımsız bir derecelendirme kuruşu olan Cryptocurrency Rating tarafınca paylaşılan rapora nazaran Ocak 2019’da en iyi performans gösteren kripto para birimi HOLOCHAIN oldu. Temmuz 2018’de piyasaya çıkan HOT, BTC karşısında güvenli liman olarak görüldü ve yükselişine devam etti.

LOOPRING 

Merkezsiz bir kripto bara protokolü olan Loopring’in mahalli LRC tokeni Ocak ayında asla kötü sayılmayan %33.34 oranında artış kaydetti ve bu artışla beraber Bitcoin’den daha iyi bir performans sergiledi.

TRON (TRX)

Listelerin eğer olmazsa olmazı TRON Ocak ayında da Bitcoin karşısında iyi performans sergileyen kripto para birimlerinin başlangıcında geldi. Bitcoin’in alternatifi olan Ethereum’dan bile daha çok işlem gerçekleştiren TRON büyümeye devam ediyor.

Dünyanın en yaygın olarak kullanılan dosya paylaşım platformu BitTorrent’i satın alan Tron, daha sonrasında BitTorrent BTT isminde bir token çıkarttı ve TRX kullanıcılarına airdrop düzenleyeceğini duyurarak TRX’in kullanımını yaygınlaştırdı.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir