OKEx’in CEO’sunun Kişisel Verileri Deep Web’de Satışa Çıktı

OKEx ve Okcoin’in kurucusu Yıldız Xu‘nun kişisel verilerinin çalınıp karanlık ‘da 1 dolar karşılığında satışa çıkarıldığı iddia edildi.

Kripto para piyasasının hali içler acısı olsa da hacker’lar dur durak bilmeden çalışmalarına devam ediyor. Çinli medya organı Blockbeast‘ın haberine bakılırsa drenchen adlı bir şahıs OKEx‘in kurucusunun kişisel verileri karanlık ağ’da 1 dolar karşılığında satmaya çalıştı.

drenchen” nickli kişinin satmaya çalmış olduğu veriler Yıldız Xu’nun kimlik numarasını, ev adresini, doğum yerini, eşinin adını, otomobilinin markasını, iş hayatına yönelik bilgilerini ve toplumsal medya hesaplarını ihtiva ettiği iddia ediliyor.

Bilinmiş olduğu suretiyle Bitcoin son bir yılda %85’in üstünde kıymet yitirdi sadece karanlık ağ’daki Bitcoin kullanımı bu istatistiğe aykırı olarak yükselişe geçmiş durumda. Aslına bakarsanız mantıksal açıdan bakarsak Bitcoin’in fiyatının düşük olmasının karanlık ağ kullanıcıları için daha iyi bir şey bulunduğunu anlayabiliriz.

Chainalysis’in baş ekonomisti Kim Grauer karanlık ağ’daki Bitcoin kullanımına ilişkin Reuters’a şu açıklamaları yapmıştı:

Karanlık ağ’da bir şeyler satın almak isteyen kullanıcılar için Bitcoin’in fiyatının ne kadar dalgalandığı mühim değil.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir