OmiseGO ve Vitalik Buterin’den Mültecilere 1 Milyon Dolarlık Bağış

OmiseGO (OMG) ve Ethereum‘un kurucusu olan Vitalik Buterin, sığınmacılar için 1 milyon dolarlık bağış yapmış oldu. Tüm dünyada bir ilki gerçekleştiren OmiseGO (OMG) ve Ethereum‘un kurucusu olan Vitalik Buterin’in Blockchain teknolojisini kullanan GiveDirectly aracılığı ile bağış yapıldığını deklare etti.

Bu sayede ödemelerin mültecilere oldukca daha kolay yapılabilecek olduğu açıklandı. Türkiye ve dünyada bulunan milyonlarca mültecinin hizmetine sunulacak olan 1 milyon dolarlık para düzgüsel olarak tek tek dağıtılmayacak ve GiveDirectly tarafınca koordine edilecek.

Açıklama Yaptılar

“OmiseGo, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin tarafınca meydana getirilen eli açık katkıyla birlikte, aşırı yoksulluk içinde yaşayan mültecilere 1 milyon $ değerinde OMG token’ı bağışlamıştır. Paranın aktarımı GiveDirectly tarafınca yapılacaktır.” açıklaması ile 1 milyon dolarlık bağış duyuruldu. Sığınmacılar için büyük, insanlık için küçük bir adım olmasına rağmen tarihte ilk kez Blockchain teknolojisi ile mültecilere ödeme yapılacak olduğu ve kripto para dünyasından ilk kez bir isim ve kuruluşun büyük oranda bağış yapmış olduğu açıklandı. Kripto paralar ile meydana getirilen bağışların güvenli olduğu, bundan dolayı gelecekte daha fazlaca tercih edilecek olduğu biliniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir