Ortadoğu halkı kripto paralara ilgi gösteriyor

Ortadoğu halkı üstünde yapılmış olan araştırmalar içinde kripto para mevzusunda birkaç değişik araştırma var ve petrol zengini Suudi Arabistan halkının ve benzer Ortadoğu ülkelerinin kripto paralar mevzusuna gösterdikleri ilgi devamlı bir araştırma altında. Yapılmış olan incelemeler daha oldukca bölgesel olarak halkların ne kadar kripto para bilgisi olduğu yönünde olsa bile, yatırımcıların sayısını saptamak için net bir veri içeren araştırma maalesef hemen hemen dünyada yok ve yakın gelecekte olması beklenmiyor.

Niçin olarak ise kripto para sahiplerinin açık bir halde kendilerinin kripto paralara ilgi gösterip haiz olduklarını açıklamıyor olmaları gösteriliyor.

Ortadoğu’da bu sefer kripto paralar ilgi görüyor

Ortadoğu bölgesinde olan ülkeler yatırımlarını daha oldukca Amerikan Doları ve altın ile yaparken, hisse senetleri ve kripto paraların neredeyse eşit oranda bireysel yatırımcılar tarafınca ilgi görmeye başladıkları belirtiliyor. Hisse senedi yerine kripto paraları takip eden Suudi Arabistanlı kripto para sahibi kişilerin kripto paralardan daha çok para kazanabilecek oldukları ve yalnız tek bir petrol ve yatırıma bağlı kalmak istemedikleri gün yüzüne çıkıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir