Otomobil Satışlarında Bitcoin İle Ödeme Gerçek Olabilir

Otomotiv sektöründe hemen hemen bugüne dek kiralama haricinde satın almak isteyen bir şahıs otomobil satın alırken Bitcoin ile ödeme seçeneğini tercih edemiyordu. Bugünlerde Almanya’da bazı ikinci el duyuru sitelerinde göze çarpan detaylarda ise duyuru sahipleri ile iletişime geçildiğinde Bitcoin ile ödemeyi kabul ettikleri bu durumun gelecekte birinci el şu demek oluyor ki 0 otomobillerde de gerçek olabilecek olduğu düşüncesini akıllara getirdi.

Almanya otomotiv devi olması ve dünyanın otomobil ihtiyacının karşılandığı ülke olarak tanınmasından dolayı bu mevzuda öncü ülkelerin başlangıcında olurken, Türkiye’de de gelecekte 0 otomobil alırken tüketicinin Bitcoin ile ödeme yapma seçeneğinin yavaş yavaş Bitcoin’in durumuna nazaran gerçek olabilecek olduğu tahmin edilmekte.

0 Otomobil Almak Mümkün Olabilir

Gelecekte Bitcoin ile 0 otomobil almak mümkün olabilir ve bu durum bayağı bir mevzu haline gelebilir. Düşünceler ve istekler bu yönde olmasına karşın otomobil dünyasının buna karşı hazırlıklı olması ve kıymet kaybının yavaş yavaş düzgüsel seyrine girmesi ile beraber tüketicilerin her alanda kripto paralar ile ödeme yapmasının önü açılabilmiş olacak.

  • Mahalli olarak Türkiye’de hiçbir otomotiv şirketi yada şirketi tarafınca Bitcoin yada benzeri kripto paralar ile ödeme yapılmasına olanak tanınmıyor.
  • Kripto paralar (Bitcoin ve ötekiler) ile otomobil alımında en büyük güçlük şirketlere nazaran şu aşamada anlık ve günlük fiyat istikrarı mevzusunda ciddi problemler olması ve dolar, EURO benzeri durağan(durgun) bir değere haiz olmaması.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir