PayPal’dan Oldukça Önemli Libra Mesajı

Agence France Press‘te 14 Eylül’de gösterilen habere gore PayPal ekibi Feysbuk’un gelecek yıl piyasaya sürmeyi düşündüğü kripto para birimini Libra mevzusunda adımlarını davranışlarında ölçülü atacak.

 

PayPal’ın üst düzey yöneticisi Gabrielle Rabinovitch, Libra’yı oluşturan topluluk Libra Association üyeliklerinin bağlayıcılığı olmayan bir sorumluluğu da bununla beraber getirdiğini belirtti ve projenin başarıya yetişmesi için yapılması ihtiyaç duyulan fazlaca işin bulunduğunu beyan etti.

Geride bıraktığımız yazları Libra’nın aralarında PayPal, Mastercard, Visa, Uber ve Spotify şeklinde 28 dev kurucu üye tarafınca 10’ar milyon dolarlık yatırımla Libra Association adlı kâr amacı gütmeyen bir kurum tarafınca geliştirildiğini duyurmuştuk.

 

Her ne kadar son dönemde Libra eleştirilerin odağı haline gelse de Gabrielle Rabinovitch, Libra’nın hedeflerinin PayPal’ınkiyle uyuştuğunun altını çizdi. Gabrielle Rabinovitch’e gore bu hedefler “finansal hizmetlerden yoksunlara hizmet sağlama ve ana para erişimini demokratikleştirme.

Libra’ya Baskılar Artıyor

Duyurulduğu Haziran ayından bu yana Libra’ya yönelik tepkiler bir an olsun dinmedi. Tüm bu baskılara karşın Libra Association Genel müdürü Bertrand Perez, geçtiğimiz hafta yapmış olduğu açıklamada tüm engelleri kararlılıkla aşacaklarını bildirdi. Perez’in açıklamalarına gore ek olarak Libra’nın 2020’nin ikinci yarısında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir