Petro’ya Karşı Başkan Trump Harekete Geçti

The McClatchy Company gazetesi tarafınca iddia edildiğine bakılırsa ABD Başkanı Donald Trump, yaptırım üstüne yaptırım uyguladığı Venezuela için yeni bir yaptırımı daha devreye sokacak. Başkan Trump tarafınca Pazartesi günü imzalanacak olduğu iddia edilen kararnameye bakılırsa Venezuela’nın kripto para birimi Petro’nun önüne geçecek olan Trump, Petro’nun dünyada kullanımını kısıtlayacak.

Kripto paralar ile ilgili olarak harekete geçen ABD’nin bu mevzuda atacak olduğu adımlar sonrası Petro’da ciddi düşüş beklenirken, itimat ise bayağı fazla azalacak ve güvenilirliği sarsılacak. Hemen hemen daha pek fazla ilerleyemeyen sadece yatırımcıları kendisine çekmeyi başaran Petro, alınan karar sonrasında ise yatırımcıları çekemeyecek benzer biçimde görünüyor.

Washington Önlemler Almaya Başladı

Kripto paralar tarihte ilk kez ABD Kongresi tarafınca hazırlanan raporlarda yerini aldı ve iyi mi önlemler alınabilecek olduğu konuşuldu. Kripto paralar ile ilgili sert önlemler alması beklenen ABD’nin yaptırım uygulaması sonucunda aslına bakarsan düşüş yaşayan Bitcoin’i daha çok düşürmesinin etkili olabilecek olduğu da bir iddia. Zira ABD’nin uyguladığı yaptırımlar sonrasında eğer ki ABD tarafınca yaptırım bir süre sonrasında kaldırılmaz ise oldukca ciddi problemler yaşanıyor. Buna örnek olarak pes etmeye niyeti olmayan Şimal Kore rejiminin dahi ABD’nin yaptırımları sonrasında pes etmesi gösterilebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir