Piyasa Hacminde Rekor Kayıp: 275 Milyar Dolar

Kaos ve kriz haberlerinin derhal arkasından kripto para piyasası hacmi daha çok geriledi. Dün 295 milyar dolar seviyesinde olan kripto para piyasası toplam hacmi bugün itibari ile 20 milyar dolarlık büyük bir yitik yaşayarak 275 milyar dolar seviyesine düşüş yapmış oldu. Milyarlarca dolarlık yatırımların geri çekilmesi ile beraber fiyatların düşmesi sonucunda ortaya çıkan 20 milyar dolarlık yitik binlerce yatırımcının parasını Bitcoin ve kripto paralardan çekmiş bulunduğunu ve nakit olarak tutmaya başladıklarını doğrulayan bir gelişme.

Kripto para borsalarının bugünlerde alım oranlarında oldukça düşüşler olduğu bu verilerden oldukça net bir halde anlaşılırken, kripto para piyasasında yaşanmış olan 20 milyar dolarlık düşüşün bugün tedirgin olmayan yatırımcıları bile tedirgin etmeye yettiği görülebilir.

Kriz Çanları Çalıyor Mu?

Kriz çanlarının bir süredir çalmaya başladığı esasen iddia edilen bir durumdu. Fakat bir taraftan da kripto para piyasalarının esasen mevcutta düşüş yaşayabilecek olduğu ve daha ilkin binlerce dolarlık düşüşleri tolere edebildiği göz önüne alındığında bu düşüşlerin bir süre sonrasında pozitif yönde ortam oluşmaya başlaması ile geride kalabilecek.

Tam olarak 275 milyar dolarlık piyasa hacmine haiz olan kripto para piyasası toplamının daha ilkin 600 milyar dolar seviyesine kadar çıkmış olduğu ve o dönemde üstün dereceli seviyede yatırımcının bulunmuş olduğu, bu zamanda ise yatırımların geri çekilmeye başlaması ile beraber sınırı olan sayıda yatırımcının yatırımlarını daha çok arttırmış durumda.

  • ABD’li ve Cenup Koreli yatırımcıların bir kısmının yatırım yapmayı kesmesi dolayısı ile piyasada bir boşluk oluşmuş durumda.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir