Popüler Analist Uyardı: Bitcoin’in 9 Bin Dolara Yükselmesi Bir Şeyi Değiştirmeyecek

Popüler bir analiste nazaran, 9.000 dolara varan bir yükseliş bile Bitcoin’i mevcut düşüş trendinden çıkarmak için kafi olmayacak. 2019’a pozitif bir başlangıç ​​yapmasına karşın, önde gelen kripto para 2019’un ikinci yarısını sürdürülebilir bir düşüş trendi içinde geçirdi.

Senenin ilk yarısında Bitcoin’in tekrardan 13.800 dolara yükseldiği bir rallinin arkasından popüler kripto para  senenin ikinci yarısında 7 bin doların altında kadar geriledi. Bu, yaygın olarak kabul gören analizlere nazaran, ayı piyasasının belirleyici bir özelliğidir.

Twitter’daki kripto para analistlerinden MAGIC (@MagicPoopCannon) Bitcoin’in mevcut düşüş trendini tersine çevirebilmek için fiyatının fazlaca daha çok yükselmesi icap ettiğini düşünüyor. Çin hükümetinin blockchain kullanımı ve geliştirilmesini desteklediği haberiyle aynı tarihe denk gelen 9.600 dolar seviyesi trendi tersine çevirmek için kafi olabilir sadece MAGIC, 9 bin dolar seviyesinin kesinlikle bunun için kafi olmadığını korumak için çaba sarfediyor.

MAGIC, Bitcoin’de en azından önceki en yüksek seviyenin üstünde bir yükseliş kaydedilinceye kadar ayı piyasanın devam edeceği görüşünü korumak için çaba sarfediyor. Zira MAGIC ayı piyasasında dahi Bitcoin’de mini ralliler görülebileceği fikrini kabul ediyor.

MAGIC’in görüşü oldukça kasvetli görünebilir sadece, analist raporlarına nazaran kısa bir süre ilkin ziyaret edilen 6,700 dolar seviyesi dip fiyat olarak kabul ediliyor ve Bitcoin’in blok ödülü yarılanmasının oluşturduğu satın alma baskısıyla beraber bu yıllla beraber başladığı yükseliş trendine devam edeceğini gösteriyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir