Popüler Kripto Para Borsası ABD’deki Faaliyetlerini Resmen Sonlandırdı: İşte Detaylar

2018 senesinde Goldman Sachs destekli ödemeler devi Circle tarafınca 400 milyon dolara satın alınan popüler kripto para borsası Poloniex ABD’den resmen çekildi. Hamle 18 Ekim’de Poloniex’in Circle’dan ayrıldığını duyurmasından bir tek birkaç hafta sonrasında geldi.

Bir devrin en popüler kripto para borsası olan Poloniex’in Twitter hesabı üstünden “ÖNEMLİ” başlığı altında meydana getirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi.

ÖNEMLİ: ABD müşterileri artık Poloniex’te işlem yapamazlar. ABD’li müşterilerimiz derhal para yatırmayı durdurmalı ve varlıklarını 15 Aralık 2019’a kadar çekmelidir.

Circle’dan ayrılmasının arkasından Poloniex artık büyük yatırımcılar tarafınca desteklenecek ve Polo Digital Assets Ltd adı altında faaliyetlerine devam edecek. Poloniex’in Twitter hesabından ayrılığa ilişkin meydana getirilen açıklamadan bir kesit şu şekilde:

“Poloniex’i Circle’dan ayırıp 100 milyon ABD Dolarından fazla yatırım yapmayı planlayan bir yatırımcı grubunun desteğiyle küresel müşterilere yeni özellikler, hizmetler ve varlıklar sunmak için yeni bir şirkete dönüştürüyoruz. Yeni Poloniex için yaptığımız ilk büyük değişim, 21 Ekim 2019 tarihinden geçerli olmak suretiyle, tüm spot işlem ücretlerinin müşterilerinin yıl sonuna kadar %0’a düşürüleceği yönünde.”

 

Öne Çıkan Gelişmeler

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir