Popüler Kripto Para Borsası Kullanıcı Verilerinin Sızdırıldığını Doğruladı

Geçtiğimiz aylarda Justin Sun tarafınca satın alınan popüler kripto para borsası Poloniex, bir skandalla gündemde. Poloniex cephesinden gönderilen mesajda veri sızıntısı sebebiyle kullanıcılardan e-posta adreslerini ve şifrelerini değiştirmeleri talep edildi.

Poloniex

Poloniex’in 30 Aralık tarihindeki e-postasında, Twitter’da hacker’ların kullanıcılara ilişik e-posta adreslerini ve gizyazı sıralaması yayınladığı ve kullanıcı hesaplarının tehlikede olduğu bildirildi.

Poloniex’in resmi Twitter hesabı üstünden meydana getirilen açıklamada “Etkilenen tüm kullanıcılara derhal e-posta yolladık ve şifrelerini değiştirmelerini istedik” ifadesine yer verildi.

Poloniex KYC Gereksinimlerini Kaldırmıştı

Poloniex oldukca kısa bir süre ilkin günde 10.000 dolar ve altındaki para çekme işlemleri için KYC gereksinimlerini kaldırmış ve yeni kullananların yalnızca doğrulanmış e-posta adresleri ve şifreleriyle hesap açabilmelerine olanak sağlamıştı. Poloniex ek olarak Ekim ayında Circle’dan ayrılmasından sonrasında ABD kullanıcılarına hizmet vermeyi de bıraktı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir