Powell: Kripto Paralar Tehdit Değil

ABD Ulusal Biriki Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell, kripto paralar ile ilgili yapmış olduğu açıklamalarında kripto paraların bir tehdit olmadığını ve ABD ekonomisine karşı negatif bir durum yaşatmayacak olduğundan güvenilir olduklarını deklare etti. Kripto paralar mevzusunda kati ve net düşünceleri bulunduğunu belirten Powell, açıklamasında kripto paraların hemen hemen bu aşamada tehdit olması için oldukca erken bulunduğunu ve tehdit edici bir unsurunun da ortada olmadığını belirtti.

ABD Ulusal Biriki Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell, kripto paraların gerçek bir para olmadığı için bir risk yaratmadığını, gerçek bir para olmaması için birçok niçin ve durumun bulunduğunu deklare etti.

Açıklamasında kripto paraları sert bir üslupla eleştirmek yerine düşüncelerini dile getiren Powell, kripto paraların gerçek para olmadığını ifade ederek bazı kripto para sahiplerinin tepkisini çekerken, birçok kişinin ise desteğini almayı başardı.

Gerçek Olmadığı İçin Tehdit Oluşturmuyor

Powell, kripto paraların gerçek bir para olmadığı için tehdit oluşturmadığını fakat gelecekte ihtimaller içinde bir güvenlik ve problemi önlemek adına lüzumlu yasal önlemleri ve finansal önlemleri almayı sürdürecek olduklarını belirtti. Dünyanın ekonomisinden görevli olan ABD’nin kripto paralar ile ilgili atacak olduğu her bir yeni adım, her alacak olduğu karar büyük ehemmiyet taşırken, en fazla önemi ise FED yönetiminin alacak olduğu kararlar ve SEC yönetiminin alacak olduğu kararlar taşıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir