Premier Lig Takımlarından Watford FC Formasına Bitcoin Logosu Ekledi

Kripto para girişimlerinin futbola, futbol kulüplerinin ise kripto para sektörüne yönelik ilgisi devamlı artıyor. Günün erken saatlerinde ülkemizin bu yıl Şampiyonlar Ligi’ndeki tek temsilcisi Galatasaray’ın Socios.com ile kendi kripto para birimini çıkarmak için anlaşmaya vardığını duyurmuştuk. Şimdi yeni bir haber ise İngiltere’nin Watford kentinden geldi.

Watford Bitcoin’le Atağa Kalkacak Mı?

Watford FC cephesinden meydana getirilen açıklamada, futbol takımının formalarına Bitcoin logosu yerleştirildiği duyuruldu ve kulübün bundan sonrasında artık yandaş mağazasında Bitcoin’le ödeme kabul edeceği açıklandı.

İngiliz kulübünün 12 Eylül’de yapmış olduğu açıklamaya nazaran Watford FC oyuncuları Bitcoin logosunu formalarında taşıyacak. Bu sevindirici değişim kulübün kripto para destekli bahis platformuyla anlaşmasının peşinden yapılmış oldu.

Kripto Paraların Benimsenme Oranı Artacak

Meydana getirilen resmi duyuruda kripto paralara ve bilhassa dee Bitcoin’e yönelik farkındalık oluşturmak için böylesine bir karar alındığı bildirildi. Watford FC’nin ana forma sponsorunun pazarlama sorumlusu Justin Le Brocque bu kampanya ile kripto para sektörüne olan vefa borçlarını ödemeyi amaçladıklarını önde sürdü.

Geride bıraktığımız Ağustos ayında NBA takımlarından Dallas Mavericks‘in maç biletleri ve yandaş mağazasında artık Bitcoin’le ödeme kabul etmeye başladığını duyurmuştuk.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir