Putin, Rus yetkililer ile kripto paraları görüştü

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, son devrin en fazla popüler para birimlerinden birisi olan Bitcoin ile ilgili olarak gündemi yakından takip etmeyi sürdürüyor. Tüm dünyada etken olarak en fazla konuşulan ilk 3 mevzudan birisi olan Bitcoin kısaca kripto paraların gelecekte ne kadar büyük öneme haiz olacağı, son düşüşlerin peşinden ne vakit yeniden yükseleceği ile ilgili mevzular hükümetlerin en fazla dikkat ettikleri mevzular içinde yerini alıyor.

Başta ABD olmak suretiyle İsrail, Çin ve Cenup Kore şeklinde ülkeler kripto paraların ne denli fazla talep gördüğünü, bunların takibinin iyi mi yapılacak bulunduğunu araştırıyor. Bununla ilgili komisyon kurulan ülkeler olduğu şeklinde Fransa ve Almanya’nın bununla beraber en fazla kripto paralara ilgi gösteren ülkelerden olduğu biliniyor.

”Rusya Liderlere İzin Vermez!”

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, yetkililer ile yapmış olduğu görüşme sonrasında Rusya’nın ekonomik olarak iyi kaynaklara haiz olmasına karşın yeni dönemde devamlı yeni teknolojilere uyum sağlamak zorunda bulunduğunu, öteki ülkelerin bu alanlarda önder olmasını ve onlara bağımlı olmasını engellemek zorunda olduğuna değinerek ”Rusya buna asla izin vermez!” ifadesini kullandı.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir