Quebec Hükümeti Kripto Para Madenciliği Hakkında Kararını Verdi

Quebec hükümeti yetkilileri son dönemde Kanada’nın en fazla madencilik için kullanılan bölgesi olduklarını, sadece kendilerine gelen ”ucuz elektrik” isteklerine cevap vermeyecek olduklarını deklare etti. Çin’de Bitcoin madenciliği ile ilgili alınan önlemler sonrasında madencilik şirketleri ve üreticilerinin Kanada’nın Quebec bölgesini tercih etmeye başladıkları, Bitmain tarafınca üretimin Kanada’ya kaydırılacak bulunduğunun belirtilmesi bölgeye olan ilgiyi daha çok arttırmıştı.

Meydana getirilen açıklamalar ardı ardına gelirken Quebec hükümeti, ”Bitcoin madenciliği yapmak isteyenler Quebec bölgesine gelirler ve lüzumlu ekipmanları ile beraber düzgüsel elektrik tutarları üstünden üretime başlarlar. Biz bu mevzuda herhangi bir halde ucuz elektrik sağlamayı değerlendirmiyoruz” dedi.

”Her insana İzin Vermeyeceğiz!”

Quebec hükümeti, her meydana getirilen başvuruya pozitif cevap vermeyecek olduklarına değinerek, her başvuruya pozitif cevap vermeleri durumunda kendilerinin problem yaşayabilecek olduklarını deklare etti. Madencilik şirketlerinin ucuz elektrik gereksinimlerini karşılamayacak olan Kanada’nın bu alanda hala daha tercih edilebilir bir ülke olduğu, güvenlik ve gelecek mevzusunda madencilik şirketlerinin ilgisini çekmeye devam edeceği düşünülüyor. Ucuz elektrik deposu bulamayan madencilik şirketlerinin başka ülkeleri de alternatif listelerine ekleyecek oldukları tahmin edilmekte.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir