Radium (RADS) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Radium (RADS) Nedir?

RADS: Temel Bilgiler

RADS olarak da anılan Radium, blok zinciri alanında veri ve işlemlerin gerçekliğini doğrulamak için kullanılan bir doğrulama protokolü görevi gören yeni bir gelişmedir. Radium SmartChain ağına güç veren kripto para birimidir.

SmartChain, kullanıcılarının işlemi doğrulayarak güvenli bir halde işlem yapmalarına izin verir. Radium, tüm kullanıcı dosyalarının hash işlevlerini saklar. Bu da, dosyanın herhangi bir zamanda tahrif edilmesini önleyerek güvenli bir yol sağlar. Blok zincirinin ufkunu genişleten RADS, kullanımı yalnızca finansal işlemlerle sınırlandırmayarak geleneksel olmayan kripto para kullanımına odaklanır.

RADS Geliştirme

XRadon tarafınca Project Radon çatısı altında geliştirilen bu kripto para birimi, Radium teknolojisini kullanarak merkezi olmayan bir blockchain hizmeti sunmayı hedefliyor. Blok zincirine erişim, Radium SmartChain vasıtasıyla elde edilebilir. SmartChain, kullananların blok zincirinin finansal faydası dışındaki bilgilere erişimini sağlamak için geliştirilmiştir.

5 üyeli bir ekip tarafınca geliştirilen RADS’nin, önder Timothy J Mesker haricinde destekleyici bir pazarlama yada satış ekibi yada üyelerin toplumsal profili yoktur. Radium, Ocak 2016’da ilk Para Arzı’nı (ICO) başlattı.

Radium’un Yararları Nedir?

1.RADS Teknolojisi

Bir xRadon projesi olarak Radium, SmartChain ve Core olmak suretiyle iki bileşen halinde geliştirilmiştir. Hâlâ BTC’nin finansal işlemler yapmak için kullandığı teknolojiye dayanıyor. Bununla beraber, RADS, verileri doğrulamak için daha büyük ölçekte teknoloji kullanır. Radium, MS Azure, Amazon AWS vb. üstünde benzer şekilde çalışan bulut uyumlu bir platform olarak geliştirilmiştir.

SmartChain blockchain teknolojisi, cüzdan bağlantılarını kullanıcı adlarıyla değiştirir ve tüm kullananların başkaları ile alakalı bilgilere erişmesine izin verir. Platforma yüklenen notlar şeklinde bilgiler, tahminleri kaydetmek, anılar oluşturmak vb. için kullanılabilir.

Öteki data türleri şunları ihtiva eder:

  • İsteğe bağlı demografik bilgilerin kaydedildiği ve kamuya açık verilerin bir parçası haline getirilmiş olduğu Kimlik Kaydı bakımı. Tanımlanan kullanıcı tarafınca üstlenilen herhangi bir etkinlik sonrasında asimetrik bir anahtar imzalama ile doğrulanır.
  • Hesapları doğrulamak için geliştiricilere ulaşılabilen Kimlik Doğrulama. Bu, kullananların yanıltıcı kullanıcı adları kullanan dolandırıcıları önlemelerine destek verir.
  • Kullananların karma işlevler kullanarak dijital dosyaları imzalamasına olanak tanıyan Dosya İmzası. Bu dosyalar sonrasında genel bir veritabanının parçası haline gelir ve özgünlükleri karma işlevi vasıtasıyla denetim edilebilir.

Merkezi olmayan karakteri, bireylerin izin verilen bir ortamda herhangi bir blok zincirinin sahipliğinin ve varlığının bir kanıtı oluşturmasını kolaylaştırır. Bu tür izinli ortam, bir blok işleminin doğrulanması için kısıtlı kullanıcılara izin verir.

Radium Core, SmartChain’in temelidir. Radium kullanıcılarının, RADS cüzdanı vasıtasıyla standart bir RPC bağlantısı kullanarak SmartChain’den veri almalarına olanak tanır. Bir RPC bağlantısı yada Rastgele Prosedür Çağrısı, istemcileri bir sunucuya bağlayarak ve değişiklik için komutlar vererek veri alışverişi yapmak için geliştirilmiş bir protokoldür.

Dünyanın dört bir yanından kullanıcıları tarafınca desteklenen Radium Core, herhangi bir kişinin para birimini bağlayıp geliştirebileceği yada madencilik yapabileceği blok zinciri teknolojisini gerektirmeyen bir izin değildir. Oysa daha ilkin bahsedilen Radium Smartchain, yalnızca kimliği doğrulanmış madencilerin geliştirmesine izin verilen izinli bir teknolojidir.

2.Radium Ana Özellikler

RADS, kullanıcılarına öteki kullanıcılarla bağlantı kurma ve cüzdan adresi yerine bir kullanıcı adı ile işlem yapma olanağı sunar.

SmartChain Verify-Windows: Mahalli olarak depolanan dosyaları, RADS blok zinciri tarafınca tutulan dosyaların karma kayıtlarına nazaran denetim etme izni sağlar.

SmartChain Verify-Linux: Linux operatörünün dikeyliği ve verimliliği ile Windows dengi ile aynı olanakları sağlar.

SmartChain Verify-web: Web sürümü, bir web uygulamasındaki Windows ve Linux sürümleriyle aynı işlevleri sağlar. Bu, kullananların güvenlik amacıyla bir dosyayı indirmeden ilkin bir bağlantıyı denetim etmelerini sağlar.

Kilidi açılmış bir Radium Cüzdanı: Radium cüzdan kullanıcılarının adresleri bağlamasına, işlemleri ve kimliği doğrulamasına, iyelik ve varlık kanıtı oluşturmasına, rastgele varlıkları (token) aktarmasına vb. izin verir.

3.Kıymet Önerisi

Radium, kullananların doğrulanmasına ve tanımlanmasına izin vermek için blok zinciri ağının benzersiz bir kullanımıdır. Kullananların kimlik doğrulama tekniğine, token sahipliğine ve blok zincirindeki varlığına bu giriş, tüm işlemlerde bir güvenlik duygusu elde etmiştir.

Kullananların blok zincirinde depolanan dosyaları ve hash’lerini doğrulamasını sağlamak için Radium platformunu kullanan blok zincirlerinin geliştirilmesine destek oldu. Blok zinciri, dosya hashini dosyanın kaydedicisi, adı ve kayıt zamanı hakkında bir raporla beraber depolar. Bu ayrıntılar, öteki kullananların hileli manipülasyonu saptamak için işlemleri ve dosyaları doğrulamasına izin verir. Böylece, Radium teknolojisi yalnız finansal işlemlere değil, ötesine geçerek yaşamın öteki alanlarında da kullanışlı hale gelebilir.

Radium Iyi mi Satın Alınır ve Saklanır?

Radium Iyi mi Satın Alınır?

RADS, itibari para birimi kullanılarak satın alınmaya sunulmamıştır. Litecoin, Ripple, Ethereum ve Bitcoin şeklinde öteki kripto paraları çevirerek satın alınabilir. Bunlar sonrasında Radium’daki herhangi bir internasyonal borsaya aktarılabilir ve lüzumlu sayıda RADS tokenı satın almak için kullanılabilir.

RADS Cüzdan

Bir protokol ve yazılım olarak Radium, kullananların kaydolmasını ve bir Radium Cüzdanına haiz olmasını gerektirir. Bu cüzdanlar, tipik cüzdan adresi yerine isme dayalı bir kimlik üstünde çalışır. M-cüzdan adresi, SmartChain kullanıcısına atanan kullanıcı adına bağlıdır. Kayıtlı bir kullanıcı, kişisel cüzdanını kullanarak RADS saklayabilir ve işlem yapabilir.

M-cüzdan için kayıt, kullanıcıyı ve adresini doğrulamak için kullanılan minimum 5 Radium gerektirir. Kayıt işlemini tamamladıktan sonrasında, cüzdan, sahibini tanımlamak için bir izahat eklemenize izin verir. Doğrulama amacıyla, SmartChain geliştiricileri katı gereksinimleri olmayan manuel bir doğrulama gerçekleştirir. SmartChain geliştiricileri tarafınca onaylandıktan sonrasında, Radiums’u depolamaya ve takas etmeye hazırsınız.

Radium’un Öteki Kriptolardan Farkı Nedir?

Radium SmartChain, blockchain teknolojisinin kullanımını genişletmek için geliştirilmiştir. Bu geliştirme, size (kullanıcıya) kullanıcı adınızı bir adrese bağlamanıza izin vererek standart yöntemlerin ötesine uzanır. Ek olarak, yalnızca Radium SmartChain arabirimi tarafınca doğrulanan bir indirme belirtilerek, sizin tarafınızdan bir proof of existence oluşturulabilir. Bu, öteki kripto para birimleri tarafınca kullanıma sunulmamıştır.

Radium’a Yatırım Yapmalı Mısınız?

Yeni bir teknoloji olarak Radium, 2016 yılından beri piyasada bulunmaktadır. Kripto piyasasındaki oynaklık ve RAD’lerin arkasındaki ekibin anonimliği ile fazlaca güvenli görünmeyebilir, sadece tahminler ve eğilimler göz önüne alındığında RADS portföyünüze kıymet katabilir. Kripto para birimi piyasası gelişim aşamasında kalıyor sadece öteki yatırımlardan ve para birimlerinden bir değişiklik için büyük umutlar gösteriyor. Hafifçe dalgalanmalara haiz çoklu pozitif gelişme tahminleri, Radium’u hem uzun vadeli yatırım hem de ters çevirme için iyi bir seçenek haline getirebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir