Rakuten Mobil Uygulamasında Kripto Paraları Destekleyecek

Japon devi Rakuten şirketi, Rakuten Hisse mobil uygulamasının mühim bir güncellemesini 18 Mart’ta piyasaya süreceğini deklare etti. Yeni güncellemeyle beraber kripto para birimleriyle ödeme hizmetinin gelmesi umut ediliyor. 

Uygulamanın yeni özellikleri “tüm ödeme yolları tek bir platform içinde gerçekleşecek” parolasıyla geliştirilecek.

Cointelegraph Ocak ayı raporlarına gore , “Japonya’nın Amazonu” olarak malum Rakuten kurumsal yapısına yeni bir  gözden geçirme ortaya koymuştur. Tekrardan yapılandırılmış şirket, yeni kurulan bir ödeme yan kuruluşu olan Rakuten Payment’ın bir parçası olarak firmanın kripto para borsası “Everybody’s Bitcoin” i içeriyor.

Firmanın, güncellenen uygulamayı destekleyen Edy Card ve hem de QR kod ödemeleri için destek göstereceğinin altını çizdi. Uygulama güncellemesi açıkça kripto desteğini içermese de, firmanın tüm ödeme çözümlerinin  tek platformda destekleneceği emaresi, yan kuruluşu Rakuten Payment’ın bir parçası olarak kripto ödemeleri için destek anlamına gelir.

Rakuten, 2,4 milyon dolarlık bir antak kalma ile Ağustos 2018’de Japon kripto borsası Everybody’s Bitcoin’i satın aldı. O sırada şirket temsilcileri, “e-ticaret, çevrimdışı perakende ve P2P ödemelerinde kripto para birimi tabanlı ödemelerin görevi gelecekte artacak” fikrine inanılmış olduğu için firmanın “kripto para borsa sanayisine giriş yapmayı düşünüyor” bulunduğunu bildirdi.

Rakuten, 2017 yılı gelirlerinin %24 arttığını ve kazanç açıklamasında 2018 senesinde ortalama 141.9 milyar japon yeni (ortalama 1.3 milyar dolar) kar elde ettiğini rapor etti.

Başka bir Japon web ve finans devi olan SBI Holdings, kripto alanına da büyük yatırım yapmış oldu. Şirket temmuz ayında kendi kripto borsası Vctrade’i kurdu.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir