Render (RNDR) Token ile Render Alma Süreci Kolaylaşacak

Blockchain teknolojisi garip ve yenilikçi iş fikirlerine esin kaynağı olmayı sürdürüyor. Yeni çıkan ve ICO süreci başarıyla tamamlanan Render (RNDR), blockchain teknolojisini kullanarak grafik tasarımcıların render alma sürecini kolaylaştırmayı hedefliyor.

Buna gore kullanıcılar tek bir GPU (Ekran kartı) yerine blockchain ağındaki öteki ekran kartlarından da faydalanarak render alabilecekler. Ekran kartını kısa süreliğine kiralayan kullanıcılar ise RNDR adlı kripto para birimiyle ödüllendirilecek.

Ethereum ağı üstüne inşa edildi

Render Token, dağınık ve merkezi olmayan GPU enerjisini kullanarak dünyanın dört bir tarafındaki insanların para kazanmasını sağlayabilecek bir proje. Birbirine bağlanan bilgisayarlar içinde hiçbir veri merkezinde barınmayan 3D nesne ve tasarımlar için pazar yerinin kurulması da Render projesi kapsamında planlanıyor.

Üstelik hepsi Ethereum blockchain ağı üstünde yer alacak. Bilinmiş olduğu suretiyle yeni çıkan birçok ICO projesinde de Ethereum blockchain teknolojisinden faydalanılıyor.

Yenilikçi bir teknolojiye haiz

Malum, Render Token benzer biçimde sıradışı ve yenilikçi fikirleri hayata geçirebilmek için köklü bir altyapı yatırımı koşul. Render Token’i geliştiren ekip ise bulut sunucular üstünden render alma teknolojisini bir tık daha ileriye taşıyarak, hiçbir sunucuya gerek kalmadan dağınık bir halde milyonlarca ekran kartını kullanabilmeyi başarmış bulunuyorlar.

Üstelik bu kuvvetli ağa yalnızca son model ekran kartına haiz bilgisayarlar değil, akıllı telefon ve televizyonların yanı sıra artırılmış gerçeklik (AR) cihazları da dahil olabilecekler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir