Revain (R) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Revain (R) Nedir?

Revain: Temel Bilgiler

 1. Revain, müşterilerin iş incelemelerini yayınlamaları için yansız ve adil bir ortam olmayı amaçlayan blockchain tabanlı bir araştırma platformudur.
 2. Platformun, merkeziyetsiz ve yansız incelemeleri sağlamak için blockchain teknolojisini ve düzmece incelemeleri önlemek ve işletmelerin gelişmesine destek olmak için AI ve IoT’yi kullandığı söyleniyor.
 3. Revain’in blok zinciri, orijinal incelemenin anlık görüntüsünü ağda gizlediğinden araştırmaların değiştirilmesine yada silinmesine izin vermez.
 4. Platform iki tokenla çalışır: R ve RVN. Kullanıcılara, yalnızca platform içinde kullanılan durağan(durgun) bir para birimi olan RVN cinsinden ödeme yapılır. R token ise, takas ve tecim için kullanılan harici bir tokendır.

Revain (R) Geliştirme

Revain internet sayfası, kripto para biriminin arkasındaki ana yönetim komitesini oluşturan 16 üyeli bir ekipten oluştuğunu gösteriyor.

Ekip, çeşitli iş kollarında 10 yılı aşkın deneyime haiz bir girişimci olan CEO Rinat Arslanov tarafınca yönetiliyor. Rinat Arslanov bununla birlikte bir risk kapitalisti ve blok zinciri meraklısıdır.

Öteki ekip üyeleri içinde CTO olan Maksim Voronin, COO Alexey Belashenko, Geliştirme Başkanı Alexey Abramov ve ötekiler içeriyor.

Revain ekibinin onlara destek olacak mühim bir danışmanı var: Resume Games’in CEO’su ve hem ABD hem de Asya’daki çeşitli teknoloji şirketlerinin yönetim kurulu üyesi Dmitri Fedotov. Dmitri Fedotov, drone teknolojisi, dijital pazarlama, AI ve otonom robotik dahil olmak suretiyle birçok alanda uzmandır.

Revain’in Yararları Nedir?

Revain (R) Teknolojisi

 1. Revain, platformda alınan araştırmaların yansız olmasını sağlamak ve işletmelere kıymetli ve yararlı geri bildirimler yöntemiyle destek olmak için AI ve IoT ile beraber blockchain teknolojisini kullanıyor.
 2. Kullanıcılara firmalar tarafınca Revain platformunda yorum yazmaları için ödeme yapılır.
 3. Düzmece incelemeleri önlemek için Revain, şirketlerin oldukça sayıda suni araştırma satın almasını yada üretmesini kârsız kılan bir formül geliştirdi. Formül bununla birlikte minik şirketlerin, yorumları için kullanıcıları ödüllendirmesine de izin veriyor.
 4. Revain ek olarak şirketlerin araştırmaların standardını değerlendirmek için kendi standartlarını belirlemelerine olanak tanır. Ek olarak firmalar, belirlenen standartları karşılamıyorsa incelemeleri reddetme hakkına haizdir.
 5. Kullananların şu anda günde en fazla 5 araştırma göndermelerine izin verilmektedir, sadece bu sayı ileride bir “kullanıcı derecelendirmesine” bağlı olarak belirli kullanıcılar için artabilir.
 6. İnceleme ücretlerinin %90’ı, iki haftada bir kullanıcılar içinde eşit olarak dağıtılan kullanıcı ödülleri olarak dağıtılır ve toplam ödül, ödüllendirilen kullanıcı sayısına bölünür. Kalan %10 ise platforma gidiyor.
 7. Şirket, bir kullanıcının incelemesini reddetme hakkına haizdir. Sadece kullanıcılar, platformda yüksek itibara haiz kullanıcılar olan merkezi olmayan bir “oracles” sistemi tarafınca yönetilen bir redde itiraz edebilir.
 8. Kullanıcı iddiasını kanıtlayabilirse, şirket bir uyarı ve para cezası alır. Üç uyarıdan sonrasında dördüncü uyarı, firmanın platformdan bloke edilmesine yol açacaktır.
 9. Kullanıcılar, iki haftalık bir süre içinde incelemelerinden üçü otomatik filtreleme sürecinde reddedilirse yada aynı süre içinde incelemelerinden beşi şirket tarafınca reddedilirse uyarı alabilir.
 10. Şirketlere benzer şekilde, dördüncü bir uyarı, o zamana kadar kazandıkları fonları geri çekmenin hiçbir yolu olmadan kullanıcıyı platformdan engelleyecektir.

Revain (R) Iyi mi Satın Alınır ve Saklanır?

Revain Token (R) Satın Alma

Revain tokenları, Cryptopia, Gate.io, HitBTC, Idex, KuCoin ve ötekiler dahil olmak suretiyle 10’dan fazla borsada satın alınabilir. Borsalar ilk olarak Bitcoin’i kabul eder, sadece bazıları Revain tokenleri (R) satın almak için ödeme olarak Ether, Tether, Litecoin vb. benzer biçimde para birimlerini kabul eder.

Bazı borsalar, ABD doları ve Rus Rublesi kabul eden Simex ve Yobit ve yalnızca ABD dolarını kabul eden C-CEX dahil olmak suretiyle R tokenleri karşılığında fiat para birimlerini bile kabul ediyor.

R Depolama

 1. Ethereum blok zincirinde bulunan R token, Ethereum’u ve  öteki ERC-20 tokenlarını destekleyen herhangi bir cüzdanda saklanabilir.
 2. Donanım cüzdanları en güvenli olanıdır ve Ledger Nano S ve Trezor ERC-20 tokenleri için çalışır.
 3. Exodus ve Mist, Ethereum ve tokenleri blok zincirinde depolayan masaüstü cüzdanlardır. Windows, Linux ve Mac işletim sistemleri ile uyumludur.
 4. Başka bir Ethereum cüzdanı olan Jaxx, Windows, Linux ve Mac PC’ler için bir masaüstü cüzdanı, Android ve iOS telefonlar için bir mobil cüzdanın yanı sıra Chrome ve Firefox uzantıları vasıtasıyla bir web cüzdanı olarak işlev görerek onu en oldukça yönlü cüzdanlardan biri haline getiriyor.
 5. MyEtherWallet en popüler Web cüzdanıdır. Bunlara ek olarak ETHAdress, ERC-20 tokenlarını saklayan kağıt cüzdanlardan biridir.

Revain’i Öteki Kripto Para Birimlerinden Değişik Kılan Nedir?

 1. Revain, satın alan incelemeleri ve geri bildirimleri için bir platform sağlayarak onu benzersiz ve kıymetli kılan ilk ve tek kripto para birimidir.
 2. Revain’i geniş ve çeşitli kripto alanında öne çıkaran bir başka özellik ise, dahili işleyişi durağan(durgun) tutmak için iki token kullanımı, R harici token ve RVN’nin stabil dahili tokendir.

Revain’a Yatırım Yapmalı Mısınız?

Revain platformunda kullanılan düşünce benzersizdir ve düzmece araştırmaların önlendiği yansız bir araştırma platformu, pazarın şiddetle gereksinim duyduğu bir şeydir. Şu sebeple müşteriler çoğu zaman yanlış incelemelere kapılır ve işletmeler de düzmece incelemeler sebebiyle çalışmak için uygun geri bildirimler alamaz.

Bu gereksinim, projenin benzersizliğiyle birleştiğinde Revain’e öteki kripto para birimleri üstünde bir avantaj sağlayarak onu çok büyük olasılıklara haiz bir simge haline getiriyor.

R tokenlarına yatırım yapmak anında yüksek getiri sağlamayabilir, sadece kıymeti gelecekte büyük bir artış sağlayabilir. Bu da uzun vadeli yatırım için iyi bir olasılık haline gelir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir