Ripple, Brave ve Huobi Küresel Ödeme Ağına Katıldı

Ripple, Brave, Huobi ve öteki 40 şirket, gerçek zamanlı ödeme ağı PayID’yi dünya genelinde başlatmak için Açık Ödeme Koalisyonu’na (Open Payment Coalition) katılarak güçlerini birleştirdi.

100 milyondan fazla tüketiciye ulaşan yeni ödeme sistemi, kullananların herhangi bir ödeme ağı üstünden dünyanın herhangi bir yerine eş zamanlı para göndermesine yada almasına olanak sağlıyor.

Kullanıcılar, karmaşık banka hesap numaraları, internasyonal kodlar, yönlendirme numaraları yada SWIFT kimliklerine gerek kalmadan anında para almak için banka hesaplarına bağlı bir  e-posta adresi yada telefon numarası ile işlem yapabiliyorlar.

İlgili kripto para ve blockchain şirketleri içinde BitGo, BitPay, Bitrue, Bitso, Bitstamp, Blockchain.com, Brave, BTC Markets, CipherTrace, Coinone, Crypto.com, Huobi, Independent Reserve, Liquid, Ripple ve daha fazlası bulunmaktadır.

Ripple’dan Ethan Beard, PayID’in küresel ödemeleri rahat ve süratli hale getirmeyi amaçladığını söylemiş oldu. “Ödeme yapmak, e-posta yada bildiri göndermek kadar kusursuz ve süratli olursa, tamamımız dünya genelinde daha süratli ve kolay bir halde ödeme göndeririz” dedi.

Liquid Group Inc CEO’su Mike Kayamori, kripto para biriminin anahtar bir bileşen olacağını söylemiş oldu: “Ödemelerin fiat ve kripto para birimi içinde beraber çalışabilir olması ve dünyanın her yerine gönderilip alınması kolay olacak.”

”Bir Sonraki Adım: PayID”

PayID,  aşamalı olarak tanıtılmış olduğu Avustralya’da son üç senedir aslına bakarsanız yaygın olarak kullanılmaktadır. Ülkedeki banka ve kripto borsası kullanıcılarının çoğunluğu 7/24 istedikleri vakit para transferi yapabilir ve alabilir. Avustralya merkezli BTC Markets CEO’su Caroline Bowler, küresel PayID sistemi hakkında şunları söylemiş oldu:

“PayID, internasyonal bir kesime ödeme kolaylığı sağlayabilecek altyapıya haiz sonraki bir adımdır.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir