Ripple Bu Borsada Yüzde 62 Değer Kaybetti: İşte Düşüşün Nedeni

Faaliyetlerine ortalama 2 ay ilkin süregelen ve Türk kripto para yatırımcılarından yoğun ilgi gören kripto para borsası Beaxy’de yaşanmış olan bir vaka popüler kripto para XRP’nin değerinin %62 deper kaybetmesine niçin oldu. Yetkililer gelişmenin peşinden önlem amacıyla borsadaki tüm alım satım işlemleriyle para çekme ve yatırma işlemlerini askıya aldı.

İlgili Haber: Türk Kripto Para Borsası Hack’lendi: Borsa Faaliyetlerini Sonlandırdığını Duyurdu

The Block’un haberine gore Beaxy’de meydana gelen yüklü XRP satışı borsadaki dengeleri alt üst etti. Beaxy yetkililerince gece saatlerinde meydana getirilen açıklamada platformdaki olağandışı yüksek hacimli aktiviteden dolayı borsadaki tüm faaliyetlerinin askıya alındığı ve mevzunun araştırılmış olduğu duyuruldu.

Sorumlular KYC Verileri Yardımıyla Bulunacak

Beaxy yetkilileri XRP fiyatı çöküşünde rol oynayan kişileri bulacaklarının altını çizdi. Beaxy sorumluları bulmak için Müşterini Tanı (Know Your Customer – KYC) prosedürünü kullanacak. Bu sayede Borsada XRP fiyatını manipüle eden kullanıcılar bulunmuş olacak.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir