Ripple CEO’su açıklama yaptı, fiyat düşmeye başladı

Ripple CEO’sunun yapmış olduğu kripto para açıklamalarının piyasada negatif olarak algılandığı ve yatırımcıların bu mevzuda açıklamaların derhal arkasından fiyat düşüşünün devam etmiş olduğu ve daha çok hızlandığı, artışın ise durmasından dolayı şikayetçi oldukları gözlemlendi. Yatırımcılar için bir süre ilkin başlamış olan düşüşler, bu mevzuda son Ripple CEO’su açıklamasında ”Ripple, Bitcoin’den kat be kat daha iyi ve 1000 kat daha süratli ve daha çok performans sunan kripto para birimidir” ifadeleri bayağı fazla münakaşa mevzusu oldu.

Yatırımcılar, Ripple bünyesinden meydana getirilen bu ve buna benzer açıklamaların dozunun azaltılması düşüncesine kapılırken, CEO ve yöneticiler tarafınca meydana getirilen açıklamaların ilgili kripto para birimi üstünde son aşama fazla negatif etkiye haiz bulunduğunun daha ilkin onlarca kere görüldüğünü ve görülmeye bu son örnekler ile beraber devam edildiğini deklare etti.

Niçin bu şekilde iddia ettiniz?

Ripple CEO’sunun kripto paralar mevzusunda yapmış olduğu ve Bitcoin’i hedef almış olduğu açıklamalar münakaşa yarattı. Fiyat düşüşlerinde bu açıklamaların etkili olduğu mevzusu olduğu iddia edilsede Ripple’dan bu mevzu ile ilgili olarak basına izahat yapılmadı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir