Ripple CEO’sundan Çarpıcı Açıklamalar!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Ripple hakkında mühim açıklamalarda bulunmuş oldu. İşte Ripple CEO’sundan mühim açıklamalar. 

İsviçre’nin Davos kentinde meydana getirilen Dünya Iktisat Forumu etkinliğinde Ripple CEO’su çarpıcı açıklamalarda bulunmuş oldu. Ripple CEO’su Garlinghouse, ilk olarak Ripple firmasının seneler süresince gelişen geleneksel finans alt yapısını değiştirmeye uğrattığını ve bunu daha iyi ibr hale getirmek istediğini belirterek konuşmasına başladı. 

Blockchain teknolojisinin niçin kullanılması gerektiği mevzusunda açıklayan Garlinghouse, birçok firmanın blockchain teknolojisini bilmeden “blockchain şirketi” ünvanını kullandığını belirtti. 

Ripple CEO’su ek olarak Ripple hakkında da mühim açıklamalarda bulunmuş oldu. 

“Ripple ne bir blockchain, ne de bir kripto para şirketi. Ripple ödeme problemini çözmek ve bir çözüm sunmak için kripto paraları kullanmaya başlamış olan bir ödeme şirketi.”

Blockchain teknolojisini bankalar içinde ödeme yapmak için kullandıklarını ve bazı bankaların bunu Nostro-Vostro hesapları ve itibari para ile yapmaktan son aşama memnun bulunduğunu belirten CEO yeni şirketlerle anlaşmaların devam edeceğini de belirtti. 

Ripple CEO’su çağdaş ekonomik ve finansal sistem ile alt yapıyı tamamiyle değişiklik yapma fırsatlarının bulunduğunu belirterek, geleneksel sistemde sınır ötesi bir ödemenin yapılabilmesi için öncesinden fonlanan bankalarda milyonlarca doların olması icap ettiğini sadece Ripple için bu şekilde bir durumun gerekmediğini belirtti.

Brad Garlinghouse’un açıklamalarına bakılırsa Ripple’ın amacının kripto para olmak değil bir ödeme yöntemi olmak olduğu görülüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir