Ripple İzlanda’da Kripto Para Alım Satım Şirketini Satın Aldı

Dünyanın en popüler ikinci altcoin’i XRP’nin geliştiricisi Ripple, 30 Eylül’de yayınladığı bir Medium gönderisiyle İzlanda merkezli kripto para alım satım platformu Algrim’i satın aldığını deklare etti. Sadece iki şirket de satın alıma ilişkin bilgileri paylaşmadı.

Ripple’a 6 Mühendis Daha Katılmış Oldu

Bu satın alımla beraber Avrupa’daki varlığını daha da güçlendiren Ripple’ın bünyesine altı mühendis daha katılmış oldu. Firmanın Ürün Başkan Yardımcısı Amir Sarhangi satın alıma ilişkin yapmış olduğu açıklamada söz mevzusu ekibin Ripple’ın sınır ötesi ödemeler ağını genişletmek için çalışacağını kaydetti.

Ripple Avrupa’da Güçleniyor

Ripple’ın Medium blog’unda yer edinen detaylara bakılırsa Algrim, Ripple’ın Londra ofisiyle beraber firmanın Avrupa’daki mühendislik merkezlerinden biri olacak. Algrim ekibinin hazır bulunduğunu belirten Amir Sarhangi on yılı aşkın deneyimleriyle Ripple’a katkı sağlayacaklarından oldukça güvenli.

İzlanda merkezli alım satım platformu Algrim, 2017 yılının Aralık ayında ülke tarihinin en büyük soygunlarından birine ev sahipliği yapmış ve 100’den fazla kripto para madencilik ekipmanı çaldırmıştı.

Bu tarz şeyleri da okuyabilirsiniz:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir