Ripple (XRP) Coinbase’de 8.341 Dolara Yükseldi

XRP, Coinbase’teki bir kullanıcının üzücü hatası sonucu kısa bir süreliğine binlerce kat değerlendi.

Geride bıraktığımız senenin son çeyreğinde Coinbase’te, 1 XRP için 8,341 dolar ödeme yapılmış oldu. XRP’nin o günkü piyasa fiyatından averaj 31.000 kat daha fazlaca olan 8.341 dolarlık bu ödeme basına @CrptoWelson adlı Twitter kullanıcısı tarafınca farkedildi. Vakaya pozitif yönde yanından bakarsak bir talihli Coinbase kullanıcısı, neredeyse olanaksız sayılabilecek bir fiyattan XRP satmayı başardı.

1 XRP 8,341 Dolar

Şu an için 1 XRP için 8.341 dolarlık satın alımın niçin ve iyi mi gerçekleştiği belli değil bir tek bu satın alım Coinbase’teki XRP tahtasında 1 dakikalık zaman diliminde devasa bir yeşil mumun oluşumuna sebebiyet verdi. Bu da akıllara şu suali getirdi eğer 1 XRP, Bitcoin’in şu anda işlem görmüş olduğu 8.300 dolar seviyesinden işlem görseydi piyasa kapitalizasyonu ne kadar olurdu? Piyasadaki averaj 43,3 milyar XRP’nin her biri 8.300 dolardan işlem görseydi, popüler altcoin’in piyasa kıymeti dünyadaki en büyük 10 firmanın toplam kıymetini geride bırakmış olacaktı.

Artışın niçin yada iyi mi gerçekleştiği nerede ise kati olarak bilinmese de kripto para piyasasında geçtiğimiz yıllarda da bu şekil vakalar yaşanmıştı.

Bu, İlk Değil

Geçtiğimiz yıllarda meydana gelen birçok vakada da benzer şeyler yaşanmıştı. Sözgelişi, geride bıraktığımız senenin Mayıs ayında Binance’te 0,5 dolardan işlem gören LINK, 10 bin dolardan satılmıştı. Gene geride bıraktığımız yıl yaşanmış olan bir başka vakada da 300 dolardan Ethereum satın almak isteyen bir kullanıcı ETH başına yanlışlıkla 5.200 dolar ödemişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir