Ripple (XRP) Son İki Yılın En Düşük Seviyesini Test Ediyor: XRP Yeniden Toparlanabilecek Mi?

Popüler kripto para XRP, senenin en fena performans sergileyenleri içinde yer ediniyor. 2019’daki, yükseliş trendinde herhangi bir varlık gösteremeyen XRP, 24 Kasım’da kripto para piyasasının kuvvetli bir düşüş trendine girmesiyle adeta sarsıldı. Birçok altcoin, 2019’daki kazanımlarının bir kısmını silerken XRP ise geride bıraktığımız 2 senelik kazanımını sildi. Haberimizin hazırlandığı sırada 0.21 dolardan işlem gören XRP, gün içinde 0.20 dolara kadar geriledi.

2019’da XRP iyi mi bir performans sergiledi?

2019 senesinde 0.36 dolar seviyesinde başlamış olan XRP, Bitcoin fiyatının yükselmesine pozitif tepki gösterdi ve %65,61 oranında kıymet kazanmıştır. Bu gelişme, XRP’nin fiyatını 0,3071 Dolardan 0,5086 dolara çıkardı. Sadece Haziran ayının sonlarına doğru gelen fiyat düzeltmesiyle XRP tekrardan düşüş trendine girdi.

Sadece Bitcoin başta olmak suretiyle kritpo para piyasasının geneline yayılan düşüş dalgasıyla beraber XRP, Kasım 2017’nin en düşük seviyelerine geriledi. Son 24 saatte %10’u aşkın kıymet kaybı yaşayan XRP’de 2017 yılından beri görülmeyen düşük seviyeler kaydedildi.

Sadece her şeye karşın XRP’nin önde gelen savunucusu Alex Cobb, bunun 2017 senesinde olduğu şeklinde popüler kripto paranın tekrardan toparlanması için lüzumlu katalizör enerji olabileceğini düşünüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir