Ripple (XRP) Swell 2019 Sonrası %16 Düştü: Fiyat Toparlanabilecek Mi?

Ripple’ın XRP’si, topluluğun merakla beklediği Swell 2019 konferansı sonrasında ne yazık ki toplanamadı, hatta oldukça kısa bir süre içinde %16 kıymet yitirdi. Peki XRP’nin fiyatı tekrardan toparlanabilir mi, yoksa XRP daha da düşmeye devam mı edecek? Detaylar haberimizde..

XRP’de gözler 0.25 dolar seviyesinde

XRP 2019 yılının başından bu yana çift haneli düşüşü kaydederek , senelik  bazda ortalama %30’a yakın kıymet kaybı yaşayan popüler kripto paralardan biri.  Ripple Labs, bu yıl yatırımcılara bol miktarda ümit vaadetti sadece her seferinde üstüne düşeni yapmaktan kaçındı.

Ripple beklentileri karşılamadı

Şu ana kadar 0.30 dolar seviyesinin üstünde durmakta zorluk çeken XRP’de gözler Swell 2019’daydı sadece bu konuşma da popüler kripto parada beklenilen etkiyi yaratmaktan uzak kaldı. Ek olarak XRP’nin kullanım durumu da gelinen noktada belirsizliğini koruyor zira şu sıralar Ripple XRP ile değil de Ripple NET ürünü ile daha oldukça ön plana çıkıyor.

Haberimizin hazırlandığı sırada işlem hacmi 1,7 milyar dolarla sınırı olan kalan XRP 0.27 dolar bandından işlem görüyor. Koreli yatırımcıların etken spekülasyonu sonlandırmasıyla beraber finansman desteğini kaybeden XRP, yeni pazar arayışında. 2019’da Litecoin, Binance Coin, Ethereum ve Bitcoin benzer biçimde popüler kripto paralar ciddi yükselişlerle yatırımcılarını sevindirse de XRP devamlı olduğu yerde seyretti.

Swell 2019 niçin başarısız oldu

Neredeyse her ay devasa miktarlarda XRP’nin Ripple Labs tarafınca piyasaya sürülmesi fiyatın bir türlü yükselişe geçememesinin ana sebebi olarak görülüyor.

Swell 2019’un XRP’de beklenileni verememesinin bir öteki sebebi de aynı dönemde XRP’nin en büyük rakibi Stellar Lumens cephesinden gelen token yakma haberiydi. Stellar Vakfı’nın ortalama 55 milyar token’ı yaktığını duyurmasının peşinden 0.083 dolara kadar yükselen XLM tüm dikkatleri üstüne toplamıştı.

Analistler XRP fiyatının mevcut eğilimlere bağlı olarak ilerleyen dönemlerde 0.25 doların altına gerileyebileceğini öngörüyor.

Öne Çıkanlar:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir