Ripple (XRP) Teknik Analizi: 14 Ekim 2019

Ripple haftaya 0,255$ seviyesinden başlangıç yapmış oldu. Pazartesi günü gelen güçlü alımlarla 0,281$ seviyesine kadar yükseliş gösterdi. Çarşamba gününe kadar devam eden alımlar, Ripple fiyatının 0,28$ seviyesinde tutunmasını sağlamış oldu. Hafta ortasında ise kar satışlarının bulunduğunu görüyoruz. Hafta sonu ise boğaların tekrardan harekete geçtiğini söyleyebiliriz. Hafta sonu yükselişiyle hafta kapanışını 0.28$ seviyesinden kapatan XRP, haftalık bazda %10 kıymet kazanarak yatırımcısını memnun etmiş görünüyor.

Orta ve Kısa Vade Görünüm

Ripple, önceki hafta T2 trendi ile yakın temas halindeydi. Bu hafta gelen alımlar T2 trendi yukarı yönlü kırıldı ve Ripple yatırımcısı rahat bir nefes almış oldu. Bu hareket ile beraber EMA21 ve EMA50’nin de yukarı kırıldığını görüyoruz. EMA21 ve EMA50, hafta ortasında gelen düzeltme hareketinde de destek olarak çalışmış. Fiyatın bu iki averaj üstünde kalması halinde EMA100’e doğru hareketin devam edeceğini düşünüyorum. Öte taraftan T2 üstünde seyreden XRP’nin T1 trendini hedefleyeceğini değerlendiriyorum. Grafiğe dikkat ederseniz EMA100 ve T1 trendi de birbirine teğet olmaya başlamış görünüyor. Dolayısı ile fiyatın bu seviyede karşılaşacağı direnç ehemmiyet arz ediyor olacaktır.

Grafiğe daha yakından bakarsak yükseliş ile beraber pazartesi günü hacmin arttığını sonrasında ise hacmin düşüşe geçtiğini görüyoruz. Yukarı sert hareket ile beraber hacmin tekrardan artması icap ettiğini değerlendiriyorum. Gelecek hafta içinde hacim ve fiyat artışını yakın kovuşturmak uygun olacaktır. 0,287$ seviyesi direnç olarak ehemmiyet arz ederken, destek için sırasıyla EMA50, EMA21 ve T2 trendi mühim olacaktır.

XRP/BTC Paritesi

XRP/BTC paritesinde kırmızı düşen trendimiz yukarı yönlü kırılmıştı. Bu hafta fiyatın 3340Sat seviyesindeki yatay dirence takıldığını görüyoruz. Aslına bakarsak bu fiyat hareketi için pozitif bir durum. Şu sebeple fiyat düzeltme yaparak yönü tekrardan yukarı çevirmiş görünüyor. 3340Sat seviyesi üstünde 4000Sat hedefine ilerleyeceğini değerlendiriyorum. 4000Sat üstünde oldukca daha ivmeli hareketler görmemiz olası olacaktır. Fiyatın EMA21 ve EMA50 üstünde seyretmesi bu tezimi destek sunar kalite taşıyor. Önümüzdeki birkaç hafta için teknik ile beraber haber akışlarını da takip etmenin mühim bulunduğunu düşünüyorum.

Analizde yer edinen data, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir