Ripple (XRP) Teknik Analizi: 30 Eylül 2019

Ripple haftaya 0,277$ seviyesinden başlangıç yapmış oldu. Bitcoin tarafında gerçekleşen sert satışlarla beraber düşüşe geçen Ripple, 0,213$ seviyesine kadar geriledi. Hafta kapanışını 0,239$ seviyesinden yaparak %14 kıymet yitirmiş oldu. Ürkü ve korkuyla geçen bu haftada Ripple yatırımcıları maalesef memnun kalamadı.

Orta ve Kısa Vade Görünüm

Ripple, geçtiğimiz hafta T1 trendinden satış baskısı ile karşılaşmıştı ve düzeltme sürecine girmişti. Bu hafta Bitcoin’e gelen satış dalgası ile beraber birçok altcoinde olduğu benzer biçimde Ripple da sert satışa maruz kaldı. Dolayısı ile bundan önceki hafta düzeltme süreci yerini satış dalgasına bırakmış oldu. Gelen satışlarla beraber kısa vade için destek olarak çalışmasını umduğum T2 trendi de aşağı yönlü kırılmış oldu.

Ripple’a geniş çerçeveden baktığımızda 0,213$ seviyesini son olarak 21 ay ilkin kontrol ettiğini görüyoruz. Ripple’ın bu fiyatlarda kalması, yatırımcısını ruhsal olarak maalesef negatif etkiliyor. Sadece bu seviyeleri dip olarak takip edip averaj yapılası açısından değerlendirmek adına da güzel seviyeler olarak yorumlayabiliriz. Doğal olarak ki bunu bir plan dahilinde ve stop seviyesi kullanarak yapmak uygun olacaktır.

Ripple’ı kısa vadede değerlendirecek olursak; 0,213$ seviyesi yatayda takip edeceğimiz destek bölgesi olacaktır. Yukarı hareketin devamı için ise ilk olarak T2 seviyesinin yukarı geçilmesi gerekiyor. T2 üstünde  ise T1’e doğru yukarı hareketin devamının geleceğini değerlendiriyorum. Gelecek haftalarda yeni oluşacak barlar ile görünümün daha da belirginleşecektir.

XRP/BTC Paritesi

XRP/BTC paritesinde hacimli hareketlerin devam ettiğini görüyoruz. Bilhassa hafta içinde oluşan uzun fitilli bar ile yönün yukarı döndüğünü söyleyebiliriz. Fiyatın kırmızı trende yanaşması ile yeni hacimli hareketler göreceğimizi değerlendiriyorum. Kırmızı trendi yukarı kırılımı gerçeklemesi halinde XRP/USD paritesi de yukarı yönlü pozitif yönde etkilenecektir. Yataydaki 3350Sat seviyesi direnç olarak halen  önemini koruyor.

Analizde yer edinen informasyon, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir