Ripple, Yatırımcılarını Korkutmaya Devam Ediyor: Yüklü Miktarda XRP Transfer Edildi

Salı günü, üçüncü en büyük kripto para XRP, kripto para piyasasının geri kalanıyla beraber yükselmeye başladı ve süratli bir halde 0.24 dolar bandına tekrardan ulaştı. Basın zamanında, XRP, minik bir çöküşten sonrasında 0.23 dolardan işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine bakılırsa XRP, son 24 saatte %7.23’lük gelişme kaydetti.

Bu sırada Ripple’a ilişkin bir cüzdandan 100 milyon XRP aktarma edildi. XRP topluluğundaki bazıları, fiyat artışının başladığı anda gelen bu yüklü transferler Ripple Labs’in fiyat manipülasyonu gerçekleştirmek istediğini düşünüyor. Söz mevzusu 100 milyon XRP’lik aktarma, Whale Alert adlı Twitter hesabı tarafınca tespit edildi ve raporlandı.

Ripple, 100 Milyon XRP’nin Kilidini Açtı

Kripto para piyasası uzun bir aranın arkasından tekrardan yükseliş sinyalleri vermeye başladı. Bu şekilde aniden Ripple’ın 100 milyon XRP’nin (23.823.138 $) daha kilidini açması öfkeyle karşılandı. Geçmişte, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, topluluğa Ripple’ın XRP fiyatını manipüle etmediklerini ve düşük tutmakla ilgilenmediklerini açıklamıştı.

Sadece bununla beraber, bazı XRP yatırımcıları, yüklü miktardaki XRP’nin kilidinin açılmasının topluluğa ne şeklinde bir faydası olabileceğini umursamıyor. XRP yatırımcıları, Ripple’ın kâr elde etmek için tekrardan yüklü oranda XRP’yi piyasaya sürmeye hazırlandığını düşünüyor.

Bu şekilde düşünen Twitter kullanıcılardan biri de _Crypto_Maniac_ oldu. _Crypto_Maniac_ daha ilkin, XRP fiyatının yakında 50 dolara ulaşacağına dair içeriden doğrulanmamış bir data dahi tweetlemişti.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir