Ripple’dan Lider Finansal Teknolojiler Şirketine Yatırım

Amerikalı finansal teknolojiler devi MoneyGram, oldukça kısa bir süre ilkin yapmış olduğu açıklamada, “Ripple’nin bu senenin başlarında meydana getirilen ilk 50 milyon dolarlık özsermaye yatırım taahhüdüne uygun olarak” 20 milyon dolarlık son yatırımını yaptığını deklare etti.

Ripple & MoneyGram

MoneyGram ve Ripple Labs bu senenin Haziran ayında anlaşmaya varmış iki finansal teknoloji şirketi sınır ötesi ödemeler mevzusunda 2 senelik işbirliğine varmıştı. MoneyGram bu anlaşmanın bir parçası olarak ortalama 50 milyon dolarlık yatırım sözü almıştı. Haziran ayında meydana getirilen 30 milyon dolarlık ödemenin peşinden Ripple Labs’in 25 Kasım itibariyle kalan 20 milyon dolarlık ödemeyi de yapmış olduğu duyuruldu. Böylece Ripple Labs, MoneyGram’ın %9 hissesinin de sahibi oldu.

MoneyGram Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Alex Holmes ili firmanın ilk iş ortaklığının başarısının, Ripple’in talep üstüne likiditesini denemenin arkasındaki ana itici güç bulunduğunu belirtti ve ekledi:

Ripple şeklinde şirketlerle kurulan ortaklıklar inovasyonu destekliyor ve daha iyi satın alan deneyimi sunabilmek adına yatırım yapmamızı sağlıyor. Büyümemizi yeni koridorlara taşımayı ve yeni ürün ve hizmetleri keşfetmeyi umuyoruz.

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse ise iki şirket arasındaki ilişkilerin giderek daha iyiye gittiğine dikkat çekti:

Dijital varlıklar ve Blockchain teknolojisi, sınır ötesi ödemeler üstünde çok önemli bir tesir yaratma potansiyeline haiz. MoneyGram ve Ripple buna bir örnek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir